Reklama

Reklama

Benedict Cumberbatch: Doktor Strange arogantem?

"Arogancki, ale zabawny" - taki będzie zdaniem Benedicta Cumberbatcha Doktor Strange, tytułowy superbohater z najnowszej ekranizacji komiksów Marvela. Brytyjski gwiazdor zadebiutuje w tej roli już w październiku.

Nowa rola wymagała od aktora poświęcenia fizycznego i psychicznego

"Tym, co najmocniej przyciągało mnie do projektu były: scenariusz, reżyser i wyzwanie, jakim było uwspółcześnienie bohatera napisanego w latach 60." - zdradził Cumberbatch. "Zdecydowaliśmy się, żeby był nieco mniej arogancki niż w komiksach. Arogancki, ale zabawny" - dodał 40-letni aktor.

W rozmowie z magazynem "Empire" gwiazdor przyznał, że był zachwycony pierwszymi fragmentami filmu, które mógł obejrzeć podczas tegorocznego konwentu Comic-Con. "Niektóre momenty sprawiły, że myślałem: 'Wow, Boże. Jestem częścią czegoś tak wielkiego'" - emocjonował się Cumberbatch.

Reklama

"To nie oznacza, że na planie nie widziałem efektów naszej pracy, zwłaszcza, że bardzo dużo w 'Doktorze Strange'u' jest prawdziwych scenografii i kostiumów" - tłumaczył aktor. "Ale zawsze widzisz jedynie zamysł reżysera, a naprawdę zdajesz sobie sprawę z rezultatu dopiero na końcu procesu" - wyznał.

Cumberbatch, znany przede wszystkim z występów w serialu "Sherlock" i w filmie "Gra tajemnic", stwierdził także, że praca nad "Doktorem Strange" była wyjątkowo ciężka. "To wymagało wielkiego poświęcenia nie tylko psychicznego, ale też fizycznego" - przekonywał aktor.

"Każdego dnia pracowaliśmy po 14 - 15 godzin, bardzo mało spaliśmy, a w domu na dodatek czekało na mnie dziecko. Więc było to dość ciężkie. Ale bez pracy nie ma kołaczy. Mam nadzieję, że będzie to widać na ekranie" - podsumował gwiazdor.

"Doktor Strange" w reżyserii Scotta Derricksona do polskich kin wejdzie 26 października. Poza Cumberbatchem w filmie wystąpili m.in. Tilda Swinton, Rachel McAdams, Mads Mikkelsen i Chiwetel Ejiofor.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Benedict Cumberbatch | Doktor Strange

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje