Reklama

Reklama

Baldwin o tragedii na planie "Rust": "Nie pociągnąłem za spust" [pierwszy wywiad]

Amerykański aktor i gwiazdor filmowy Alec Baldwin oświadczył w wywiadzie dla telewizji ABC, że "nie pociągnął za spust" broni, która zabiła operatorkę i raniła reżysera na planie kręconego w Nowym Meksyku filmu "Rust". Był to pierwszy wywiad 63-letniego aktora od czasu tragicznego zdarzenia z 21 października.

Alec Baldwin trafi do więzienia?

Rozmowa z dziennikarzem ABC George Stephanopoulosem trwała 80 minut. Zapowiadając wywiad, który został nadany w czwartek wieczorem, czasu lokalnego w USA, Stephanopoulos ujawnił, że aktor był "zdruzgotany", ale "bardzo szczery i otwarty".

"Nigdy nie wycelowałbym broni w nikogo"

"Nigdy nie wycelowałbym broni w nikogo i nie pociągnąłbym za spust. Nigdy" - przyznał Alec Baldwin podczas rozmowy. Nie wyjaśnił jednak jak to możliwe, że strzał został jednak oddany.

Zapytany przez dziennikarza w jaki sposób prawdziwa amunicja znalazła się na planie, Baldwin odparł: "Nie mam pojęcia. Ktoś załadował ostrą amunicję do broni, która nawet nie miała być na terenie posiadłości".

Reklama

Baldwin brał udział w próbie sceny, w której strzela używając "zimnej", czyli bezpiecznej broni. Broń wręczył aktorowi asystent reżysera Dave Halls, który zeznał później, że nie wiedział, iż jest załadowana ostrą amunicją.

W rezultacie od tragicznego strzału oddanego na planie westernu kręconego w pobliżu Stanta Fe, śmierć poniosła operatorka Halyna Hutchins. Ranny został reżyser Joel Souza.

"To był najbardziej intensywny wywiad, z tysięcy jakie przeprowadziłem w ciągu ostatnich 20 lat" - powiedział George Stephanopoulos.

Wciąż trwa śledztwo w sprawie okoliczności tragedii. Dotychczas nikomu nie postawiono zarzutów kryminalnych.

Tragedia na planie westernu "Rust"

Do tragicznego wypadku doszło 21 października na planie westernu "Rust", którego Alec Baldwin jest współproducentem oraz w nim występuje. Hollywoodzki gwiazdor wystrzelił z pistoletu-rekwizytu pocisk, który zabił operatorkę Halynę Hutchins i ranił w ramię reżysera Joela Souzę.

W toczącym się śledztwie nie wskazano jeszcze winnych tego zajścia, choć kolejni świadkowie zwracają uwagę na zaniedbania na planie. W tym na lekkomyślność pierwszego asystenta reżysera Dave'a Hallsa, który nie sprawdziwszy broni, przekazał ją Baldwinowi, zapewniając, że jest bezpieczna.

Film kręcony był w Bonanza Creek Ranch, często wynajmowanym przez filmowców, zwłaszcza do kręcenia westernów.

Hayna Hutchins pochodziła z Ukrainy, dorastała w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie. Ukończyła Szkołę Filmową w Los Angeles. W 2019 roku amerykański magazyn Cinematographer określił ją "wschodzącą gwiazdą kina".

Zobacz również:

"Rust": Kolejna tragedia na planie filmu Aleca Baldwina

Szczere słowa Stuhra. "Byłem upodlony, pijany i leżałem na ziemi"

Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Co naprawdę się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Alec Baldwin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje