Reklama

Reklama

"Baby Bump": "Dziki, punkowy i niepoprawny" [nowy zwiastun]

Ten film to - zdaniem amerykańskiej krytyki - "niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya". Obraz Kuby Czekaja "Baby Bump", nagrodzony na festiwalu w Wenecji w 2015 roku, można oglądać na specjalnych pokazach na trwającym właśnie festiwalu Off Camera w Krakowie. Na ekrany polskich kin tytuł trafi 3 czerwca.

Polski plakat filmu "Baby Bump"

"Chciałem stworzyć filmowy komiks o dorastaniu. Główny bohater ma 11 lat i jego ciało właśnie zaczyna się zmieniać. Nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że przemiana już się rozpoczęła i nie ma już powrotu do poprzedniego świata" - tłumaczy reżyser filmu, Kuba Czekaj.

"Ten film to objawienie reżyserskiej indywidualności, najbardziej wyrazistej od lat" - zachwyca się talentem reżysera, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski. A Bartosz Żurawiecki przyznaje, że w polskim kinie wreszcie "zjawił się niegrzeczny chłopiec i narobił trochę burdelu".

Reklama

"Baby Bump" przyniósł reżyserowi nominację do paszportów Polityki, zdobył wyróżnienie specjalne na festiwalu filmowym w Gdyni (sekcja Inne Spojrzenie), ale również za granicą. "Baby Bump" zostało świetnie przyjęte na 72. Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymało nagrodę Queer Lion Award Special Mention. Film pokazywany był również na prestiżowym amerykańskim festiwalu South by Southwest (SXSW) w Teksasie.

Świat widziany oczami głównego bohatera wygląda następująco: "Wszyscy czegoś od ciebie chcą, a ty najchętniej stałbyś się niewidzialny. Jesteś na wojnie w domu i w szkole. Regularnie przegrywasz. To co widzisz w lustrze zaczyna cię przerażać. Twój wewnętrzny głos powtarza ci, że jesteś nikim. A poza tym, o co chodzi z tymi dziewczynami? Dlaczego ludzie w ogóle chcą się całować? I jeszcze ta jedna, która czegoś od ciebie chce. Witaj w świecie Mickiego Housa. Jego historia skutecznie przypomni ci, że dorastanie nie jest dla dzieci".

W filmie zobaczymy m.in. Agnieszkę Podsiadlik (nominowaną do nagrody Zbyszka Cybulskiego za film "Baby Bump"), Kacpra Olszewskiego, Sebastiana Łacha ("Pakt") oraz Rafała Maćkowiaka ("Disco Polo"). Polska premiera 3 czerwca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baby Bump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy