Reklama

"Avatar: Istota woda" idzie jak burza! Zbliża się do miliarda dolarów

"Avatar: Istota wody" zarobił już ponad 950 milionów dolarów. Czy filmowi Jamesa Camerona uda się przekroczyć granice miliarda dolarów jeszcze w 2022 roku?

"Avatar: Istota wody" zarobił już ponad 950 milionów dolarów. Czy filmowi Jamesa Camerona uda się przekroczyć granice miliarda dolarów jeszcze w 2022 roku?
"Avatar: Istota wody" zakończy rok z miliardem dolarów wpływów? /Disney /materiały prasowe

"Avatar: Istota wody" trafił na ekrany kin 16 grudnia. Superprodukcji Jamesa Camerona wystarczyło zaledwie 11 dni, by znaleźć się na trzecim miejscu najbardziej kasowych produkcji 2022 roku (ex aequo z "Doktorem Strange w multiwersum obłędu").

Lepszym wynikiem pochwalić mogą się tylko "Top Gun Maverick" (1,48 miliardów dolarów) i "Jurassic World Dominion" (1 miliard dolarów).

Reklama

"Avatar: Istota wody": W oczekiwaniu na miliard widzów

Szacuje się, że do końca roku zainteresowanie kontynuacją "Avatara" wzrośnie, a widzów nie powstrzymają śnieżyce, pandemia ani zwiększona zachorowalność na RSV i grypę. Nakręcone za 350 milionów dolarów widowisko powinno więc jeszcze w 2022 roku przekroczyć granicę miliarda dolarów wpływów. 

Wiele czynników może wpłynąć na to, jak w kinach poradzi sobie "Avatar: Istota wody". Długi czas trwania (192 minuty) może odstraszać widzów od wizyty w kinie, ale na korzyść filmu przemawia fakt, że jest on przeznaczony dla widza w każdym wieku. Nie mówiąc o tym, że popularność pierwszej części też przekłada się na zainteresowanie widzów kontynuacją. Poza tym w okresie świątecznym film Camerona nie ma zbyt dużej konkurencji, więc systematycznie może poprawiać swój wynik kasowy. A dobre opinie tych, którzy już film zobaczyli, mogą przekonać tych, którzy czekają z decyzją o wybraniu się do kina.

Jak podaje portal Variety, na pozostałych światowych rynkach "Avatar: Istota wody" najwięcej zarobił w Chinach, przekraczając tam granicę 100 milionów dolarów wpływów. Na kolejnych miejscach tego zestawienia są Korea Południowa (53 miliony), Francja (52,3 miliona), Indie (37 milionów) oraz Niemcy (35,7 milionów dolarów).

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Avatar 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy