Reklama

Aukcja filmowych rekwizytów. Ceny zwalają z nóg

Studio Auctions, firma zajmująca się sprzedażą rekwizytów filmowych i innych pamiątek związanych z realizacją kultowych dzieł, ogłosiła, że w styczniu 2024 wystawi przedmioty z uwielbianych produkcji. Niestety, ceny najpewniej przekroczą możliwości finansowe przeciętnego kinomana.

Wśród rekwizytów do zakupu zainteresowani znajdą m.in.: lewitującą deskorolkę z filmu "Powrót do przyszłości II", hełm Iron Mana z trzeciej części jego przygód, okulary Indiany Jonesa z "Poszukiwaczy zaginionej Arki", siekierę Jacka Torrance'a z "Lśnienia" oraz maskę Hannibala Lectera z "Milczenia owiec"

Reklama

Ceny wyjściowe wahają się od 25 tysięcy do nawet 65 tysięcy dolarów. "Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować wyjątkowe rekwizyty z najbardziej ikonicznych filmów naszych czasów. To wyjątkowa możliwość, by wejść w posiadanie kawałka historii" - stwierdził Brad Teplitsky, współzałożyciel Studio Auctions.

To nie pierwsza taka aukcja. Rekordowe ceny

Nie jest to pierwsza aukcja organizowana przez firmę. Podczas poprzedniej sprzedano między innymi model domku Dorotki z "Czarnoksiężnika z Oz" z 1939 roku. Cena wyniosła  534 tysiące dolarów.

Podczas tej samej aukcji nabywcę znalazł młot Thora z "Mrocznego świata" (33 tysiące dolarów) oraz sztylet, którym Commodus ugodził Maximusa w finale "Gladiatora" (7200 dolarów). 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iron Man 3 | Milczenie owiec | Lśnienie | Powrót do przyszłości 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy