Reklama

Reklama

"Apokawixa": Jest zwiastun pierwszego polskiego filmu o zombie

"Apokawixa", film o epidemii zombie, jaka wybucha wśród polskich maturzystów wypoczywających nad Bałtykiem, wejdzie do kin 7 października. Przedsmak tego, co przyniesie ta opowieść, daje opublikowany w środę teaser.

Bohaterami "Apokawixy" jest grupa maturzystów, która zmęczona kolejnymi lockdownami, postawia wyjechać nad morze, by oddać się tam szalonemu imprezowaniu. Chcą realizować swój plan mimo niepokojąco wysokiego stężenie sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń. W końcu jednak sytuacja staje się dramatyczna - w środku imprezy wybucha epidemia zombie, a bohaterowie muszą walczyć o życie.

"To pierwszy polski film zombi. Jest to produkcja rozrywkowa, psychodeliczno-przygodowa, o młodych, ale nie tylko dla młodych. Mam nadzieję, że widzowie będą się dobrze bawili podczas projekcji 'Apokawixy'" - mówi reżyser i współautor scenariusza, Xawery Żuławski w komunikacie prasowym.

Reklama

"Apokawixa": Obsada i zwiastun

Na planie "Apokawixy" pracowało wielu obiecujących młodych aktorów. Wśród nich są Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak i Oskar Wojciechowski. Partnerują im bardziej doświadczeni Sebastian FabijańskiTomasz KotCezary Pazura i Matylda Damięcka.

Najnowsze dzieło Żuławskiego znalazło się w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbywać się będzie od 12 do 17 września. Film wyprodukowany przez TVN Warner Bros. Discovery trafi do kin 7 października.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apokawixa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL