Reklama

Reklama

Anna Przybylska pracowała u Zenka Martyniuka. Co robiła?

Anna Przybylska przebojem podbiła polskie kino. Mało kto wie, że kiedy grała w serialu "Złotopolscy", zdarzało jej się dorabiać na planie teledysków gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka. Czym tam zajmowała się aktorka?

Anna Przybylska przebojem podbiła polskie kino. Mało kto wie, że kiedy grała w serialu "Złotopolscy", zdarzało jej się dorabiać na planie teledysków gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka. Czym tam zajmowała się aktorka?
Anna Przybylska swoją karierę zaczynała jako modelka /Jaroslaw Antoniak /MWMedia

Anna Przybylska dorabiała u Zenka Martyniuka

Anna Przybylska była aktorką uwielbianą przez publiczność. Zadebiutowała rolą w filmie "Ciemna strona Wenus" Radosława Piwowarskiego. Przed karierą aktorską myślała o modelingu. Rozpoznawalność przyniosła jej rola sierżant Marylki Baki w serialu "Złotopolscy", a serialowa publiczność doskonale pamięta ją także z roli doktor Kariny w "Daleko od noszy". Wystąpiła w takich filmach, jak m.in. "Kariera Nikosia Dyzmy", "Złoty środek", "Sęp" czy "Bilet na Księżyc".

Reklama

Anna Przybylska prywatnie była związana z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trójki dzieci: Oliwii, Szymona i Jana. Anna Przybylska zmagała się z rakiem trzustki. Zmarła 5 października 2014 roku w wieku 36 lat.

Nie wszyscy wiedzą, że kiedy grała w "Złotopolskich", zdarzało się pracować u Zenka Martyniuka. Anna Przybylska dorabiała na planie teledysków zespołu Akcent jako stylistka i makijażystka. Gwiazdor disco polo wspomina o tym w swojej książce "Życie to są chwile".

"Była popularna, ale przy tym wszystkim bardzo skromna i serdeczna. Piękna dziewczyna! Teraz żałuję, że nie zagrała w moim teledysku, a jedynie czesała modelki i pudrowała mi twarz, żebym się nie świecił w kadrze" - czytamy w książce.

W rozmowie z "Super Expressem" Martyniuk wyznał, że z początku nie poznał Przybylskiej: "Nie poznałem Ani. Dopiero obecna na planie moja żona Danuta w pewnym momencie zapytała, czy nie zauważyłem, że pudrowała mnie aktorka ze 'Złotopolskich'".

"Ania": Film o Annie Przybylskiej w kinach od 7 października

Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni publiczność mogła zobaczyć przedpremierowo dokument "Ania". W seansie wzięli udział także najbliżsi aktorki. Na sali kinowej znaleźli się m.in. partner Anny Przybylskiej - Jarosław Bieniuk, jej córka - Oliwia Bieniuk, mama - Krystyna Przybylska, oraz siostra - Agnieszka Przybylska.

Film o Annie Przybylskiej "Ania" trafi do kin 7 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ania (film) | Anna Przybylska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy