Anna Mucha chętnie wkłada policyjny mundur
Anna Mucha chętnie zamienia eleganckie sukienki na policyjny mundur. Co roku, przy okazji festiwalu filmowego "Kameralne Lato" w Radomiu, aktorka wciela się w rolę funkcjonariuszki mazowieckiej policji.
Anna Mucha, która jest ambasadorem trwających właśnie w Radomiu Ogólnopolskich Spotkań Filmowych, nigdy nie odmawia pomocy policjantom, z którymi od kilku lat współpracuje podczas radomskiego festiwalu.
Tym razem aktorka dała się namówić na wystąpienie w krótkim filmie prewencyjnym. Komisarz Anna Mucha - występująca w granatowym policyjnym mundurze - przedstawia zasady bezpiecznego zachowania nad wodą. Przestrzega przed brakiem rozwagi, które może doprowadzić do utonięcia.
Aktorki - jak mówi Rafał Jeżak z mazowieckiej komendy policji - nie trzeba też było namawiać do udziału w filmie pokazującym możliwości mazowieckich antyterrorystów. Jako oficer dyżurna policji Mucha wzywa policjantów na miejsce przestępstwa.
Aktorka, która chętnie bierze udział we wszystkich przedsięwzięciach "Kameralnego Lata", zagrała także w etiudzie filmowej, którą pod okiem reżysera i montażysty filmowego Rafaela Lewandowskiego przygotowują w ramach warsztatów filmowych młodzi miłośnicy sztuki filmowej. Mucha wcieliła się w rolę policjantki, która przesłuchuje sprawcę wypadku drogowego.
To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda występuje razem z mazowieckimi policjantami. Już dwa lata temu wzięła udział w zdjęciach do charytatywnego kalendarza wydawanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu, a w roku ubiegłym, również w mundurze, wystąpiła w jednej z etiud realizowanych podczas "Kameralnego Lata".
8. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato" trwają od niedzieli w Radomiu. W ramach specjalnych warsztatów, młodzi pasjonaci kina, pod okiem doświadczonych twórców, realizują własne etiudy filmowe. W środę rozpoczynają się prezentacje filmów zgłoszonych do dwóch konkursów.
Do Konkursu Filmów Niezależnych zakwalifikowano 14 obrazów. Są to filmy offowe, amatorskie, stworzone przez reżyserów od wielu lat obecnych w nurcie kina niezależnego. W ramach konkursu głównego o nagrodę Złotego Łucznika walczyć będą 24 produkcje: fabularne, dokumentalne i animowane, zgłoszone przez zawodowych twórców lub studentów i absolwentów szkół artystycznych. Finał festiwalu odbędzie się w sobotę.