Reklama

Reklama

Angelina Jolie apeluje o pomoc dla uchodźców

Angelina Jolie, aktorka i ambasador dobrej woli Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), zaapelowała w poniedziałek do wspólnoty międzynarodowej o odrzucenie obaw i zdwojenie wysiłków w sprawie rozwiązania kryzysu uchodźczego.

Angelina Jolie podczas marcowej wizyty w Pireusie

"Na obecny dzień ponad 60 mln osób zmieniło miejsce zamieszkania (w tym jedna trzecia to uchodźcy), czyli o wiele więcej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 70 lat" - powiedziała amerykańska aktorka w siedzibie BBC w Londynie.

"To mówi nam coś głęboko niepokojącego o pokoju i bezpieczeństwie na świecie. Biorąc pod uwagę stan świata, czy to nie jest zaskakujące, że część z tych zdesperowanych ludzi, dla których powrót w strony rodzinne nie jest żadną nadzieją, próbuje dostać się ostatecznie do Europy, ryzykując nawet swoje życie?" - pytała. 

Reklama

Jolie wyraziła żal, że kryzys uchodźczy może dać "pole manewru i fałszywe złudzenie tym, którzy promują politykę strachu". Podkreśliła jednocześnie, że "jeśli dom sąsiada się pali, nie będziecie bezpieczniejsi zamykając drzwi".

Apelując do wspólnoty międzynarodowej o okazanie wielkoduszności, podkreśliła, że jest to "obowiązek dla nas wszystkich, przyszłego sekretarza generalnego ONZ, rządów, społeczeństwa obywatelskiego, każdego z nas".

  "Nasz sukces pomoże w kształtowaniu tego stulecia. Alternatywa? To chaos" - ostrzegła Jolie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy