Reklama

Andrzej Seweryn w wulgarnych słowach o politykach. Nagranie rozpętało burzę w sieci

Do sieci wyciekło nagranie, w którym Andrzej Seweryn w wulgarnych słowach wypowiada się o rządzących politykach. Filmik rozpętał burzę w internecie, od rana na Twitterze publikowane są skrajne komentarze. Aktor wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że to "prywatne nagranie".

Do sieci wyciekło nagranie, w którym Andrzej Seweryn w wulgarnych słowach wypowiada się o rządzących politykach. Filmik rozpętał burzę w internecie, od rana na Twitterze publikowane są skrajne komentarze. Aktor wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że to "prywatne nagranie".
Andrzej Seweryn /Wojciech Stróżyk /East News

Uwaga! W artykule pojawia się nagranie zawierające wulgaryzmy.

Andrzej Seweryn jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Doceniany jest nie tylko w kraju, ale również za granicą. Artysta nie unika trudnych pytań i szczerze komentuje otaczającą nas rzeczywistość.

Andrzej Seweryn w wulgarnych słowach o rządzących politykach

Tym razem burzę w sieci wywołało nagranie, które pojawiło się w internecie. Aktor w wulgarnych słowach wypowiada się o rządzących politykach.

"Drogie dziecko, pamiętaj, twoje zadanie jest im p...........ć. Jesteś młody, na razie nie rozumiesz, co ja do ciebie mówię, ale szybko zrozumiesz jak będziesz miał kilkanaście lat albo nawet wcześniej, zrozumiesz komu trzeba p...........ć" - głosi Andrzej Seweryn.

Reklama

"I nie zważać na nic. Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom p.........m, rozumiesz, trzeba p...........ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego tam rozumienia, debaty, porozumienia. P...........ć. Faszystom trzeba p............ć, a nie dyskutować z nimi. Bo oni będą używali tego dialogu. Używali, żeby ciebie zrobić w d..ę po prostu" - słyszymy dalej.

W nagraniu padają nazwiska Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Trumpa i Viktora Orbana.

Nie jest wiadome, kto pierwszy opublikował filmik. Ponoć 2 czerwca pojawiło się na koncie Tomasza Lisa na Twitterze, lecz zostało usunięte. Dziś wideo jest repostowane przez najróżniejsze profile we wszystkich mediach społecznościowych.

Internauci są oburzeni słowami Andrzeja Seweryna

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Pod repostowanymi filmikami można przeczytać komentarze wzburzonych polityków i użytkowników. Zdania są skrajne. Paweł Jabłoński, Podsekretarz Stanu MSZ napisał: "O, Andrzej Seweryn też oszalał. W sumie smutne".

Głos zabrał także Rzecznik Prasowy PiS, pisząc, że "zło zawsze przegrywa", oznaczając wpis hashtagiem #BojówkiTuska.

Waldemar Kuczyński napisał: "Podzielam emocję, która mu wpis podyktowała i nie zamierzam krzywić nosa, jak robią to także różne pięknoduchy".

Radosław Sikorski zgodził się ze słowami Andrzeja Seweryna. "Faszystom nie wolno nadstawiać drugiego policzka" - czytamy.

Na Twitterze można przeczytać również skrajne zdanie innych użytkowników:

Głos zabrał również Bart Staszewski, aktywista: "Andrzej Seweryn powiedział to, co wielu myśli o naszych rodzimych faszolach".

Andrzej Seweryn opublikował oświadczenie. "Prywatne nagranie"

W sobotę Andrzej Seweryn za pośrednictwem Facebooka opublikował oświadczenie w sprawie nagrania. "W związku z pojawieniem się w przestrzeni internetowej prywatnego nagrania z moim udziałem oświadczam, że ani ja ani osoba, do której zostało ono wysłane, nie udostępniliśmy go mediom społecznościowym. Dostało się tam ono z woli tych, którzy mają dostęp do naszych prywatnych kont i którzy, jak sądzę już nieraz z tej możliwości korzystali" - czytamy.

Ponownie, internauci w komentarzach pod wpisem są podzieleni. Jedni chwalą aktora za odważne słowa, inni uważają je za "pokaz chamstwa".

Andrzej Seweryn: Najlepsze role

Andrzej Seweryn gra w kinie, teatrze i telewizji od lat 60. zeszłego wieku, a na swoim koncie ma dziesiątki wybitnych i pamiętnych ról. Organizatorzy festiwalu podkreślają, że Seweryn od "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy po "Ostatnią rodzinę" Jana Matuszyńskiego, od "Nocy i dni" Jerzego Antczaka po "Różyczkę" Jana Kidawy-Błońskiego, wielokrotnie udowodnił, że ani nie ma postaci, której by nie potrafił zagrać, ani gatunku, w którym by nie umiał się odnaleźć.

Aktor znany jest ze znakomitych kreacji w wielu filmach, jak superprodukcje "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy i "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, seriale "Ekipa, "Rojst" i "Król", bardziej kameralne i niezależne - "Prymas. Trzy lata z tysiąca" Teresy Kotlarczyk czy obrazy kina moralnego niepokoju - "Bez znieczulenia" Andrzeja Wajdy. Seweryn współpracował z takimi filmowcami, jak Steven Spielberg ("Lista Schindlera"), Agnieszka Holland ("Całkowite zaćmienie"), Peter Greenaway ("Nightwatching").

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Seweryn

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy