Reklama

Ambicje Hobbita

Ian McKellen, który w filmowej adaptacji trylogii "Władca Pierścieni" wcielił się w Gandalfa, ma nadzieję, że uda mu się powtórzyć tę rolę w ekranizacji innej powieść autorstwa J.R.R. Tolkiena - "Hobbicie". Adaptacją prequela "Władcy Pierścieni" zainteresowany jest Peter Jackson, który zbiera entuzjastyczne recenzje za reżyserię "Drużyny Pieścienia", "Dwóch Wież" i "Powrotu Króla".

"Jestem zainteresowany realizacją Hobbita, ponieważ uważam, że byłoby to wspaniałe uzupełnienie trzech filmów powstałych w oparciu o Władcę Pierścieni" - uważa Peter Jackson.

Reklama

Ian McKellen podobno już ostrzegł nowozelandzkiego twórcę, że jeśli nie znajdzie się w obsadzie "Hobbita" oznaczać to będzie koniec przyjaźni zawiązanej na planie filmów "Drużyna Pieścienia", "Dwie Wieże""Powrót Króla".

"Myślę, że ten film powstanie. Podobno powoli wyjaśnia się już kwestia praw autorskich" - zdradza Ian McKellen.

Brytyjski aktor dodaje, że prawa do ekranizacji "Hobbita" są już w posiadaniu "wytwórni New Line Cinema oraz jakiejś drugiej firmy".

"Z tego co wiem Peterowi złożono już propozycję reżyserowania tego projektu. Mam nadzieję, że się zgodzi" - mówi Ian McKellen.

"Jeśli jednak nie zaproponuje mi powtórzenia roli Gandalfa będę naprawdę zirytowany" - ostrzega brytyjski aktor.

Polscy widzowie będą mogli oglądać Iana McKellena w roli Gandalfa w przeboju "Powrót Króla" już od 1 stycznia 2004 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ian McKellen | Michael Jackson | ambicja | Peter Jackson | Peter | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje