Reklama

"Alita: Battle Angel": Czy sequel powstanie? James Cameron mówi wprost

"Alita: Battle Angel", adaptacja popularnej mangi, weszła do kin 5 lutego 2019 roku. Film okazał się finansowym rozczarowaniem, ale zebrał pozytywne recenzje. Dorobił się także grupy oddanych fanów, którzy od lat czekają na informacje o sequelu. O szansach na kontynuację wypowiedział się James Cameron, producent i współscenarzysta filmu.

W wywiadzie dla Forbesa James Cameron zdradził, że postanowił sprzedać swoje ranczo, ponieważ ma tyle pracy, że jego dalsze utrzymywanie nie ma dla niego sensu. 

Wedle jego słów obecnie pracuje nad kolejnymi filmami z serii "Avatar" w Wellington i Los Angeles. Po chwili dodał, że nowe części "Ality" będą realizowane w Austin. 

O planach nakręcenia sequela mówił także Jon Landau, drugi z producentów filmu, podczas premiery "Avatara: Istoty wody" w grudniu 2022 roku. Zdradził wtedy, że prowadzone są rozmowy z Robertem Rodriguezem, reżyserem "Ality", i Rosą Salazar, która wcieliła się w tytułową bohaterkę.

Reklama

Cameron sugerował wcześniej, że kontynuacja mogłaby przybrać formę serialu dla platformy Disney+. Z kolei Rodriguez zdradził, że ma już rozpisane fabuły drugiej i trzeciej części cyklu.

Poza Salazar w filmie wystąpili Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mehershala Ali i Jackie Earle Haley. W epizodzie pojawił się także Edward Norton. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: James Cameron | Alita: Battle Angel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy