Reklama

Al Pacino z nagrodą w Wenecji

Al Pacino otrzyma podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji nagrodę Glory to the Filmmaker! - poinformowali organizatorzy imprezy.

Nagroda, która przyznawana jest w Wenecji od 2007 roku, trafia do filmowców, którzy odcisnęli "oryginalne piętno" na współczesnym kinie. Pierwszym laureatem został japoński reżyser Takeshi Kitano, nazwa nagrody pochodzi od tytułu jednego z jego filmów.

Reklama

71-letni Pacino otrzyma nagrodę 4 września, przed festiwalową premierą swojego nowego filmu "Wilde Salome" . Dokument, którego tematem jest sztuka "Salome" autorstwa Oscara Wilde'a, to trzecie podejście słynnego aktora do zawodu reżysera.

Pacino ma już na koncie reżyserię oryginalnego filmu "Sposób na Ryszarda", który był refleksją na temat "Ryszarda III" Szekspira oraz kameralny dramat "Chinese Box".

Dyrektor weneckiej imprezy Marco Mueller nazwał Pacino "niezwykłym reżyserem o oryginalnym i cennym doświadczeniu, które wzbogaca świat współczesnego kina".

Według aktora "Wilde Salome" jest jednak "najbardziej osobistym projektem" w całej jego karierze. Pacino wciela się też w filmie w postać Heroda.

Kilka dni temu gwiazdor otrzymał nominację do nagrody Emmy za broadwayowską rolę w sztuce Szekspira "Kupiec wenecki".

Tegoroczna edycja festiwalu w Wenecji rozpocznie się 31 sierpnia. Impreza potrwa do 10 września.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Al Pacino | Wenecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje