Reklama

Aktorskie odkrycia 2020: Kto zachwycił w Polsce?

Mimo ograniczonej liczby premier, w 2020 roku udało się poznać wiele nowych aktorskich talentów. Nieznane nazwiska kradły sceny starszym i bardziej doświadczonym koleżankom i kolegom po fachu, odtwórcy, których znaliśmy z określonych ról, pokazywali drugą twarz, a ci, których dawno temu skreśliliśmy, zaskakiwali genialnymi kreacjami. Oto największe aktorskie odkrycia 2020 roku w Polsce.

Piotr Trojan - "25 laty niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Piotr Trojan grywał dotychczas epizody, sporadycznie pojawiał się także na drugim planie. Tytułowa rola w "25 latach niewinności. Sprawie Tomka Komendy" była pierwszą tak dużą w jego karierze. Zdjęcia poprzedził szereg męczących przygotowań. Trojan musiał schudnąć aż 12 kilogramów. "Jestem raczej szczupły, więc każdy kilogram był dla mnie dużym wyzwaniem" - mówił w wywiadzie dla PAP Life. Zmuszony był także nosić protezę zębów, która początkowo znacznie utrudniała mu mówienie.

Reklama

Poświęcenie i trudności się opłaciły. Po premierze filmu na Trojana spadło morze gratulacji i pozytywnych opinii. Ukoronowaniem jego dokonań okazała się nagroda za najlepszą główną rolę męską podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje