Reklama

Reklama

Agata Kulesza niczym Lisa Kudrow

"Web Therapy" to pierwsza polska komedia internetowa. Serial oparty jest na amerykańskiej wersji. Za oceanem główną bohaterkę grała Lisa Kudrow, u nas wcieli się w nią Agata Kulesza. "Mając taką obsadę, stworzyliśmy ciekawą produkcję" - mówi reżyser Wojciech Kalarus.

Agata Kulesza zagra główną rolę w polskiej wersji serialu "Web Therapy"

Fabuła serialu "Web Therapy" opiera się na spotkaniach terapeutycznych Lucyny Kole-Bojarskiej - w tej roli Agata Kulesza. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że sesje specyficznej terapeutki z pacjentami odbywają się w sieci i trwają zaledwie trzy minuty. Każdy epizod widziany jest z perspektywy kamery internetowej.

Kulesza podczas środowej konferencji prasowej zapowiadającej serial przyznała, że nie oglądała pierwowzoru, bo nie chciała go naśladować. Z kolei reżyser Wojciech Kalarus powiedział PAP Life, że choć nie musiał, uznał, że powinien i obejrzał amerykańską wersję. "Byłem ciekaw, jak to jest realizowane w kraju, w którym robią to najlepiej. Jak aktorzy grają, jakimi środkami, na jakim poziomie emocji i dowcipu jest to wszystko rozgrywane. Bynajmniej nie po to, żeby małpować na nasz rynek" - zapewnił Kalarus i przyznał, że to i tak nie zdałoby egzaminu, bo poczucie humoru Amerykanów i Polaków jest nieco inne. Reżyser dodał, że zasięgnął też opinii ludzi, którzy byli na planie amerykańskiej wersji, więc poznał tajniki powstawania produkcji. "Ubogacony w tę wiedzę przystąpiłem do pracy, nie zapożyczając niczego, bo mając obsadę z takim talentem i swoją intuicję, stworzyliśmy ciekawą produkcję" - stwierdził Kalarus.

Reklama

Amerykańska wersja serialu często była improwizowana przez aktorów i grana bez scenariusza. Jak tłumaczył PAP Life reżyser, w jego produkcji - choć serial w dużej mierze oparty jest na adaptowanym przez Piotra Jaska scenariuszu - również znajduje się dużo elementów improwizowanych. "Jeśli serial będzie cieszył się oglądalnością, to też będziemy do tego zmierzać aż dojdziemy do tego, że aktorzy za pomocą tzw. drabinki, czyli najważniejszych zdarzeń, które muszą pojawić się w scenie, będą improwizowali. Pomogę im w tym" - zapewnił reżyser.

Jak wyznał Kalarus, który debiutuje w roli reżysera, i to od razu u boku Agaty Kuleszy, praca z aktorką była czystą przyjemnością. "Niewątpliwie przyczyniło się do tego to, że Agata przede wszystkim jest znakomitą aktorką, a zaraz po tym fakt, że znamy się długo i przyjaźnimy. Nasza praca układała się bez zgrzytów, które mogą pojawić się w relacji reżyser-aktorka" - mówił PAP Life Kalarus.

Podobnego zdania była Dorota Kolak, która w serialu gra matkę głównej bohaterki. Aktorka w rozmowie z PAP Life przypomniała, że nie było to pierwsze spotkanie z młodszą koleżanką po fachu, gdyż z Kuleszą znają się już bardzo długo - wiele lat temu spotkały się na planie serialu "Pensjonat pod różą". "Śledzę poczynania Agaty z wielkim podziwem - i dla jej osoby i dla tego, co robi, dla samego dzieła. Bardzo ucieszyłam się, że ponownie możemy się spotkać. Obie jesteśmy nieco dojrzalsze, bogatsze o doświadczenia, ale myślę, że to, co się nie zmieniło, to wzajemna życzliwość, która zawsze w nas była" - zapewniła Kolak.

Kolak z pracą w serialu internetowym spotkała się po raz pierwszy. Aktorka przyznała jednak, że tzw. metodyka pracy się nie zmienia. "Zastanawialiśmy się jedynie, czy to poczucie humoru, które jest tam zapisane, będzie takim powszechnym poczuciem humoru, czy ludzie będą się tym bawić, bo na planie atmosfera była świetna. Nam był potrzebny taki luz, bo w serialu jest dużo improwizacji, a aktor do improwizacji musi być rozluźniony, więc zasługą naszej ekipy było to, że ten stan osiągnęliśmy" - tłumaczyła PAP Life Kolak.

W serialu - obok Agaty Kuleszy i Doroty Kolak - występują: Andrzej Zieliński, Otar Saralidze, Jan Peszek, Magdalena Boczarska, Katarzyna Zawadzka, Cezary Kosiński, Piotr Polk, Izabela Kuna, Edyta Olszówka, Karolina Kominek, Adam Woronowicz i Łukasz Lewandowski.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Agata Kulesza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje