Reklama

"A.I." Spielberga nie dla szwedzkich dzieci

Szwedzka Rada Cenzorów Filmowych zakazała osobom odpowiedzialnym za rozpowszechnianie nowego filmu Stevena Spielberga "Sztuczna inteligencja" (A.I."), wpuszczania na jego seanse osób liczących sobie mniej niż 15 lat. Decyzja ta została natychmiast oprotestowana - przedstawiciele dystrybutora powołują się na przykłady innych krajów i filmów, by nie dopuścić do grożących firmie strat finansowych.

Obraz, którego scenariusz napisał nieżyjący już amerykański twórca Stanley Kubrick ("Oczy szeroko zamknięte", "Odyseja kosmiczna 2001", "Lśnienie"), opowiada historię małego chłopca, który okazuje się być robotem. Sceny, w których bohater zostaje opuszczony przez matkę, zdaniem cenzorów, mogłyby wywrzeć niekorzystny wpływ na rozwijającą się psychikę wrażliwych dziecięcych widzów.

Reklama

Tymczasem w Wielkiej Brytanii, gdzie "Sztuczna inteligencja" (A.I.") wystartuje 21 września tego roku, film będą mogły obejrzeć już dwunastolatki.

"Jeśli filmy tak pełne przemocy jak Pearl Harbor, "Park Jurajski" czy Świat to za mało mogą oglądać jedenastolatki, nie rozumiemy, czemu inne zasady zastosowano do A.I." - powiedział rzecznik dystrybutora magazynowi Variety.

Polska premiera filmu Stevena Spielberga odbędzie się 12 października. Na ekrany wprowadzi go firma Warner Bros.

Ananova

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Steven Spielberg | sztuczna inteligencja | inteligencja | film | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje