191 tys. dolarów za kurtkę Hana Solo

Skórzana kurtka, w której Harrison Ford wystąpił w najnowszej części "Gwiezdnych wojen" została zlicytowana za 191 tys. dolarów. Pieniądze z aukcji trafią do instytucji, która zajmuje się badaniami nad lekarstwem na epilepsję. Na tę chorobę cierpi córka aktora.

Aukcja kurtki Hana Solo rozgrzała fanów do czerwoności

Aukcja musiała rozgrzać fanów "Gwiezdnych wojen" do czerwoności. Tym bardziej, że od wewnętrznej strony kurtka posiada podpis Harrisona Forda. Ostatecznie atrybut Hana Solo z filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" osiągnął cenę 191 tys. dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki 716 tysięcy.

Reklama

Ta zawrotna kwota zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Trafi do centrum działającego przy Uniwersytecie Nowojorskim, które zajmuje się badaniami nad lekarstwem na epilepsję. Z tą chorobą zmaga się córka Forda.

25-letnia Georgia cierpi na epilepsję od dzieciństwa. Początkowo lekarze stawiali błędną diagnozę, twierdząc, że ma po prostu silne bóle migrenowe.
 
Dopiero, kiedy Georgia była nastolatką, rozpoznano jej dolegliwość. Ford o tym, że jego córka zmaga się z epilepsją, po raz pierwszy powiedział publicznie rok temu.Dowiedz się więcej na temat: Ford Harrison | Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje