Reklama

100 tys. widzów na "Sępie"

Thriller "Sęp" w gwiazdorskiej obsadzie podbił polskie kina. Przez pierwsze kilka dni obejrzało go ponad 100 tys. widzów. Michał Żebrowski i Anna Przybylska mają powody do dumy.

"Sęp" od wielu tygodni był zapowiadany w mediach, a uroczystą premierę z gwiazdami na żywo relacjonowała telewizja TVN. Odtwórcy głównych ról: Anna Przybylska i Michał Żebrowski udzielili dziesiątki wywiadów promując swoje najnowsze dzieło.

Reklama

11 stycznia film trafił do kin i jak poinformował w środę dystrybutor ITI Cinema, pierwsze kilka dni zgromadziło w kinach ponad 100 tys. widzów.

Zainteresowanie nie dziwi, bowiem w "Sępie" oprócz Przybylskiej i Żebrowskiego grają same gwiazdy, m.in. Paweł Małaszyński, Mirosław Baka, Piotr Fronczewski, Daniel Olbrychski, Anna Dereszowska i Andrzej Grabowski.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Eugeniusz Korin, który do tej pory tworzył przede wszystkim w teatrze. "Często zdarza się, że reżyserzy teatralni przekładają teatr na ekran. Zazwyczaj jest to nieznośne. Widzowie tego nie trawią. Tutaj nie ma teatru w filmie. Eugeniusz dobrze wie, czym teatr różni się od kina. Bardzo pilnował, by do +Sępa+ nie wkradła się teatralna maniera" - powiedział PAP Life Andrzej Grabowski, który wcielił się w "Sępie" z gangstera.

"Sęp" to pseudonim głównego bohatera filmu - policjanta Aleksandra Wolina, który zajmuje się śledztwem dotyczącym tajemniczych zniknięć ludzi.

Wolin wydaje się być człowiekiem bez uczuć. Jest twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Jego spojrzenie na świat zmienia się wraz z poznaniem Nataszy - kobiety innej niż te, które spotykał do tej pory.

Jego życie się zmienia tym bardziej, że z łowcy staje się ofiarą. Śledztwo przybiera niebezpieczny wymiar. Przeciwnik "Sępa" jest cały czas o krok dalej. Wolin odkrywa świat, w którym ludzie prowadzą podwójne życie...

Przeczytaj recenzję "Sępa" na stronach INTERIA.PL!


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sęp | 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje