Reklama

Zrywają z TVP z powodu LPR

Elitarny telewizyjny kanał kulturalny Arte zerwał współpracę z TVP. Powód? Szefostwu francusko-niemieckiego kanału nie podobają się poglądy p.o. prezesa publicznej telewizji Piotra Farfała, dawnego działacza Młodzieży Wszechpolskiej.

Jak dowiedział się "Dziennik" pismo w tej sprawie już pod koniec lutego wpłynęło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziennik dowiedział się, że władze Arte oznajmiają w nim, że zawieszają "kontakty handlowe z TVP do czasu wyboru nowego prezesa".

Reklama

W piśmie znalazło się uzasadnienie, że współpraca zostaje zerwana z powodu wartości wyznawanych przez partię, z która jest związany szef TVP, a które nie są "podzielane przez społeczność europejską". Piotr Farfał to dawny działacz Młodzieży Wszechpolskiej, dawniej związany z LPR.

Przewodniczący KRRiT wysłał w tej sprawie pismo do TVP.

- Poprosiłem o wyjaśnienia sytuacji z Arte, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi - mówi nam Witold Kołodziejski.

Arte to elitarny niemiecko-francuski kanał kulturalny. Siedziba stacji znajduje się w Strasburgu. Telewizja Polska współpracuje z Arte od 1993 r. - telewizja kupuje od niej kilkadziesiąt godzin programów.

Oto fragment listu przesłanego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:

"Szanowny Panie Przewodniczący,(...)

Musimy stwierdzić, że wartości europejskie nie są podzielane przez partię, z którą jest związany obecny Prezes TVP. Możemy nad tym jedynie ubolewać i nie widzimy, aby były spełnione warunki do kontynuowania naszej współpracy z TVP. Będziemy kontynuować rozpoczęte już projekty. Postanowiliśmy jednak, że zawiesimy nasze kontakty handlowe do momentu wyboru nowego prezesa. Oczywiście w żadnym wypadku zamrożenie naszych stosunków nie jest skierowane przeciw telewizji publicznej, polskiemu społeczeństwu ani też polskiemu rządowi.

Będziemy naszą współpracę z TVP kontynuować, gdy tylko nowy prezes obejmie swoją funkcję i będzie podzielał wartości otwartej na świat społeczności europejskiej.

Z poważaniem,
Dr Gottfried Langenstein
Jérôme Clément"

MediaRun.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: powody | telewizji | pismo | dziennik | Nie | LPR | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje