Reklama

Zna pewien trik

Rafał Woźniacki jest człowiekiem ciepłym i pełnym empatii. Myślę, że można go polubić za poczucie humoru i szlachetne zasady - mówi Marcin Kwaśny o swoim bohaterze w "Klanie". To dla niego wyjątkowa rola z wielu względów...

Dobrze się panu pracuje na planie "Klanu"?

Reklama

Marcin Kwaśny: - Tak, gdyż postać kuratora sądowego jest nieźle napisana. Choć nie ukrywam, że zdarzają się niekiedy sceny, które do łatwych nie należą.

Na przykład?

- Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to moja ostra 'bójka' z Norbertem (Jakub Świderski), gdzie bez pomocy kaskadera uderzałem głową w drzwi samochodu. Na szczęście znam pewien trik, w jaki sposób zrobić to przekonująco i bez uszczerbku na zdrowiu (śmiech).

- Zagrałem to tak, że cała ekipa oraz część statystów zamarła, sądząc, że po tych uderzeniach już się nie podniosę. Ja jednak podskoczyłem radośnie, otrzepałem z kurzu spodnie i z uśmiechem zapytałem: 'To co? Kręcimy dubla?'.

Lata pracy przy serialach zatem procentują?

- Fakt, że zagrałem w kilkunastu telewizyjnych produkcjach, nie czyni mnie jeszcze serialowym wyjadaczem (śmiech). Do każdej roli podchodzę bowiem z nowym i świeżym spojrzeniem, staram się nie powielać zagranych postaci i otwieram je za każdym razem innym kluczem.

Nie ma znaczenia, jaką postać pan gra?

- Nie dzielę ról na dobre czy złe charaktery, mimo iż te drugie są niewątpliwie ciekawsze do zagrania, mienią się zazwyczaj większą gamą barw. Jak choćby rola w 'Prawie Agaty', gdzie pojawiłem się jako mecenas Olszewski, który jest totalnym zaprzeczeniem Rafała Woźniackiego z 'Klanu'.

Praca w serialach nie jest jednak pana głównym zajęciem.

- To prawda. Obecnie mam próby w warszawskim Teatrze Kwadrat do spektaklu 'To tylko sztuka'. Gram początkującego aktora, który przyjechał z Kansas do Nowego Jorku. Gus bardzo chce zaistnieć na Broadwayu, ale na razie pracuje jako pomagier w luksusowym apartamencie pewnej bogatej producentki teatralnej. W obsadzie wystąpią również moi znakomici koledzy: Ewa Kasprzyk, Paweł Wawrzecki, Ewa Wencel i Grzegorz Wons. Premiera siódmego czerwca!

Znajduje pan czas dla siebie, rodziny?

- Staram się, jak mogę (śmiech), lecz nie jest to proste. Prócz premiery w Kwadracie, przygotowuję się także do udziału w triatlonie aktorów w Suszu, który odbędzie się 21 czerwca. Dużo więc ostatnio trenuję. Biegam, jeżdżę na rowerze, pływam i gram w tenisa. To mnie świetnie relaksuje pomimo fizycznego zmęczenia.

Rozmawiał Artur Krasicki.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Kwaśny | marcin | triki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje