Reklama

Złote Globy: Zażartowali z choroby Michaela J.Foxa

Amerykańska stacja telewizyjna E! przeprosiła za niesmaczny żart podczas transmisji gali wręczenia Złotych Globów.

W pewnym momencie na ekranie pojawił się nagłówek "zabawne, ale prawdziwe" ("fun fact"), pod którym znalazła się informacja: "W 1991 roku u Michaela J. Foxa zdiagnozowano chorobę Parkinsona".

Reklama

Po serii skarg na Twitterze stacja E! opublikowała oświadczenie, w którym przyznała się do braku wrażliwości przy "sklasyfikowaniu" choroby Michaela J. Foxa. "Rozumiemy powagę podobnej diagnozy lekarskiej i szczerze przepraszamy" - brzmi treść oświadczenia.

Podczas transmisji niedzielnej ceremonii widzów rozbawiać miały inne "zabawne fakty", jak ten o "37 kotach, które zginęły w trakcie realizacji filmu braci Coen 'Co słychać, Davis'?".

"Gdybym nie miał Parkinsona, moje życie byłoby takie jak kiedyś - gra, podróże i bycie z dala od mojej rodziny. Choroba zmusiła mnie do tego, aby spędzać z najbliższymi więcej czasu, pracować w swojej fundacji i moje życie jest teraz dzięki temu o wiele bogatsze. To zmieniło moją rzeczywistość w bardzo pozytywny sposób" - Michael J. Fox przyznał podczas wywiadu w 2010 roku.

W 2013 roku telewizyjną premierę miał serial "The Michael J. Fox Show", który skupia się na postaci prezentera telewizyjnego Mike'a Henry'ego (w tej roli Fox), który po zdiagnozowaniu choroby Parkinsona wycofuje się z zawodu. Po kilku latach zmagań z przypadłością bohater decyduje się na powrót do pracy, a towarzyszy temu wiele zabawnych sytuacji. Pierwszy sezon składa się z 22 odcinków.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michael J. Fox | Złote Globy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje