Reklama

Reklama

"Wywiad z wampirem":​ Bailey Bass na drodze do sławy

Rola Claudii w filmie "Wywiad z wampirem" Neila Jordana otworzyła drzwi do wielkiej kariery filmowej przed 11-letnią wówczas Kirsten Dunst. Teraz szansę na podobny sukces otrzyma Bailey Bass, która zagra tę samą postać w serialowej ekranizacji powieści Anne Rice.

Bailey Bass

Wydany w 1976 roku "Wywiad z wampirem" został światowym bestsellerem - rozszedł się w liczbie ponad 80 milionów egzemplarzy. Równie dużym hitem stała się jego ekranizacja z 1994 roku, w której w rolach głównych wystąpili Brad Pitt, Tom Cruise, Antonio Banderas i Christian Slater.

Wspierała ich nieznana wówczas nikomu Kirsten Dunst, która wcieliła się w rolę Claudii, dziewczynki zamienionej w wampirzycę.

Reklama

"Wywiad z wampirem": O czym serial?

W przygotowywanym przez stację AMC serialu "Interview with a Vampire" tę samą postać zagra Bailey Bass. Nastolatka ma wszelkie predyspozycje do tego, by zostać gwiazdą. Z pewnością pomogą jej w tym produkcje, w których niedługo będzie można ją zobaczyć. To nie tylko serial na podstawie "Wywiadu z wampirem", ale też trzy kolejne części serii "Avatar" Jamesa Camerona, które są obecnie w fazie postprodukcji.

Stacja AMC jest w posiadaniu praw do ekranizacji dwóch popularnych cykli powieści Anne Rice. To "Kroniki wampirów" oraz "Dzieje czarownic z rodu Mayfair". Ich przenoszenie na mały ekran rozpoczyna się od "Wywiadu z wampirem", którego serialowa wersja liczyć będzie osiem odcinków. Dwa pierwsze odcinki tej produkcji wyreżyseruje Alan Taylor ("Gra o tron"). Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Rolin Jones ("Trawka", "Perry Mason").

Wiadomo już, kto wcieli się w role, które w filmie "Wywiad z wampirem" zagrali Brad Pitt i Tom Cruise. Wampira Lestata de Lioncourta zagra Sam Reid ("Anonimus"), a w graną przez Pitta postać Louisa de Pointe du Laca wcieli się Jacob Anderson ("Broadchurch"). Premierę serialu zaplanowano na 2022 rok.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wywiad z wampirem | Bailey Bass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje