Reklama

Reklama

Wpadka Tadeusza Sznuka w "Jeden z dziesięciu"

W jednym z ostatnich odcinków programu "Jeden z dziesięciu" prowadzący Tadeusz Sznuk pomylił się w uzasadnieniu poprawności jednej z teleturniejowych odpowiedzi. Wpadkę wyłapali internauci.

W jednym z ostatnich odcinków programu "Jeden z dziesięciu" prowadzący Tadeusz Sznuk pomylił się w uzasadnieniu poprawności jednej z teleturniejowych odpowiedzi. Wpadkę wyłapali internauci.
Tadeusz Sznuk na planie programu "Jeden z dziesięciu" /Tomasz Bolt / Polska Press /East News

Widzowie uwielbiają teleturnieje - to wiadomo nie od dziś. Stacje telewizyjne wymyślają rozmaite formaty, które mają zapewnić rozrywkę, a przy okazji też być szansą dla śmiałków na zdobycie cennych nagród. Jednym z programów, który od wielu lat cieszy Polaków jest "Jeden z dziesięciu". To idealne połączenie spokoju prowadzącego i najróżniejszych emocji uczestników, którzy już nie raz zaskoczyli wiedzą, charyzmą czy poczuciem humoru.

O wielkim sukcesie tego show może świadczyć fakt, że teleturniej prowadzony od 1994 roku przez Tadeusza Sznuka, mimo upływających lat, nie znika z anteny. Co więcej, nadal potrafi zaskoczyć. W jednym z ostatnich odcinków doszło do pomyłki, którą błyskawicznie wyłapali internauci.

Reklama

Stres, adrenalina, błyskawiczne odpowiedzi i pełne skupienie... to czynniki, które czasem bywają przyczynami rozmaitych wpadek telewizyjnych. Wszyscy jesteśmy ludźmi i każdemu z nas może zdarzyć się pomyłka, jednak w czasach Internetu, nic nie umknie czujnym widzom. Tak było i tym razem...

"Jeden z dziesięciu": Pomyłka Tadeusza Sznuka

W jednym z ostatnich odcinków 127. serii teleturnieju pan Damian usłyszał następujące pytanie od Tadeusza Sznuka: "Czy liczba pierwsza może być sumą dwóch liczb pierwszych?".

Uczestnik słusznie odpowiedział "tak".

Prowadzący wyjaśniał: ''Prostym przykładem jest 2+1. Wynik 3 i każda z tych liczb jest liczbą pierwszą''. I właśnie tutaj zwrócono uwagę na błąd! Dlaczego? Liczba 1 nie może być liczbą pierwszą, bo tego typu liczby są większe od 1 i mają dwa naturalne dzielniki: siebie i 1. Liczba 1 nie jest większa od 1 i ma jeden dzielnik naturalny.

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" po raz pierwszy pojawił się w TV 3 czerwca 1994 roku, a od samego początku jego prowadzącym jest dziennikarz Tadeusz Sznuk. Przez ponad 23 lata program był nadawany w TVP 2, a od 2018 roku gości na antenie telewizyjnej Jedynki. Powtórki można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 18:55. 

Czytaj więcej:

"Rolnik szuka żony": Niespodzianka! Kogo wybrała Kamila?

Po latach żałuje, że go "zabił". "Popełniłem wielki błąd"

Baby boom! Znana polska aktorka urodziła

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Jeden z dziesięciu | Tadeusz Sznuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy