Reklama

Wezmą pod lupę program Lisa

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w najbliższym czasie weźmie pod lupę dwa programy. Wywiad z Janem Kobylańskim w Radiu Maryja oraz magazyn "Tomasz Lis na żywo" w TVP2.

Do KRRIT dotarło ostatnio wiele skarg na wspomniane programy. W efekcie będą one przez nią sprawdzane pod kątem emisji materiałów dyskryminacyjnych ze względu na narodowość.

Reklama

W przypadku Radia Maryja słuchacze skarżyli się do KRRiT w sprawie wywiadu z Janem Kobylańskim, prezesem USOPAŁ. Podczas wywiadu Kobylański miał powiedzieć, że nie ma: nawet 30 proc. prawdziwych Polaków w rządzie czy parlamencie.

W programie Tomasza Lisa w TVP2 zaprezentowano natomiast materiały, na których widać spotkanie polityków PiS ze wspomnianym Janem Kobylańskim. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wygłaszano podczas niego tez obrażających zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Polskę i Polaków.

Skargę na program złożył rzecznik PiS, który twierdzi, że relacja ze spotkania zaprezentowana w "Tomasz Lis na żywo" została zmanipulowana.

Chcesz obejrzeć swój ulubiony serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście ponad 200 stacji!

Media2.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje