Reklama

Wellman: Dla Szymborskiej wszystko

Dorota Wellman, dziennikarka i prezenterka, stara się promować czytelnictwo. Dla książek zrobi dużo, nawet zaryzykuje prowadzenie w telewizji programu o książkach, a te zwykle nie należą do łatwych i popularnych. A co gospodyni "Czytam bo lubię" gotowa jest zrobić, żeby spotkać się z... Wisławą Szymborską?

"Bardzo bym chciała spotkać się z Wisławą Szymborską - ale ona nie spotyka się z dziennikarzami. Poza tym miałabym pewną trudność, ponieważ Wisława Szymborska strasznie dużo pali, a ja nie znoszę dymu papierosowego" - wyznała Wellman.

Reklama

"Ale byłabym w stanie zatruć się i udusić, gdybym mogła z nią porozmawiać, o tym, jak wiersz się rodzi w głowie człowieka, jak wiersz się układa, jak się go poprawia" - dodała.

"Przeczytałam książkę merytorycznej sekretarki Czesława Miłosza 'Rozmowy o Miłoszu' i tak się dużo dowiedziałam, o tym, jak się żyje z pisarzem na co dzień, że chciałabym to sprawdzić u naszej jedynej, wyjątkowej noblistki. Niestety, Wisława Szymborska nie lubi takich rozmów i takiego grzebania w swoim twórczym życiu. A szkoda. Mogłabym nawet naprawdę stać się biernym palaczem, byle mi się to tylko udało" - stwierdziła dziennikarka.

Chcesz obejrzeć swój ulubiony program, serial, film, teleturniej? Sprawdź nasz program telewizyjny - mamy na liście aż 193 stacje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dziennikarze | Wisława Szymborska | Czytam, bo lubię | szymborska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje