Reklama

Reklama

W gumiakach i podartym swetrze?

Karolina Gorczyca gra główną rolę w najnowszym serialu telewizji Polsat "To nie koniec świata".

Jaka jest grana przez panią Anna?

Karolina Gorczyca: - Anka pochodzi z Białej Podlaskiej. Urodziła się tam i wychowała. Jest mądrą, inteligentną i silną kobietą. W swoim rodzinnym mieście trenuje młodych miłośników piłki nożnej, zajmuje się też rehabilitacją. Mieszka w pięknym domu, który od pokoleń należy do jej rodziny. Pewnego dnia jednak okazuje się, że połowa tego majątku, należy do Pawła, który pewnego dnia przyjeżdża z Warszawy. Paweł chce sprzedać dom, więc Anka zaczyna się z nim kłócić. Ten konflikt trwa bardzo długo, choć w pewnym momencie rodzi się między nimi uczucie.

Reklama

Rolę Pawła gra Krystian Wieczorek. Jak wygląda wasza współpraca?

- Pierwszy raz pracujemy razem. Krystian jest bardzo zaangażowany w to, co robi. Zawsze jest przygotowany. Nie ma sceny, do której nie znałby tekstu. Biorę z niego przykład. Czasem, nawet uczę się kwestii innych aktorów, żeby pokazać, że też się angażuję (śmiech).

Zdjęcia rozpoczęły się na Podlasiu. Jak się pani czuła w mniejszej miejscowości?

- Bardzo dobrze. Sama pochodzę z małego miasta. Biała Podlaska jest wspaniałym miejscem. W sam raz na spędzenie rodzinnych wakacji. Bardzo się cieszę, że mogliśmy pracować w tak przyjemnych warunkach.

Występ w "To nie koniec świata" to dla pani interesująca przygoda zawodowa?

- Owszem, tym bardziej, że naprawdę polubiłam Ankę. Po przeczytaniu pierwszego odcinka wiedziałam, że będzie mi się dobrze pracowało. Z tą bohaterką jest podobnie jak z Rudą w 'Czasie honoru'. Naprawdę ją lubię.

Anka jest małomiasteczkową dziewczyną?

- Nie. Jest zupełnie normalna. Niektórym się wydaje, że jeżeli ktoś pochodzi z prowincji, to chodzi w gumiakach i podartym swetrze. A to jest nieprawda. Może tacy ludzie nie znają 'warszawskiego' życia, ale też nie wiem, czy chcą je znać. Po prostu są szczęśliwi tam, gdzie są.

Miała pani duży wpływ na to, jak Anka będzie ubrana i pomalowana?

- Tak. Bardzo chciałam mieć na to wpływ. Było wiele prób, podczas których decydowaliśmy jak nasze postaci będą wyglądać i jakie będą między nimi relacje. W otoczeniu Anki są m.in. jej przyjaciółka, którą gra Magda Lamparska, burmistrz grany przez Pawła Królikowskiego i jej tata, czyli Artur Dziurman. Bardzo przyjemnie pracuje się nam razem. Przed zdjęciami ustaliliśmy mniej więcej, jakie będą relacje między naszymi bohaterami.

Karolina Gorczyca - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Absolwentka PWST w Krakowie. Znana m.in. z roli w serialu "Czas honoru" oraz w filmach "Miłość na wybiegu" i "Huśtawka". Od 8 września w każdą niedzielę widzowie będą mogli oglądać Gorczycę w najnowszym serialu telewizji Polsat "To nie koniec świata". Jej życiowym partnerem jest aktor Wojciech Zieliński, z którym ma córkę Marię. Ma 28 lat.

Rozmawiała: Dominika Gwit (PAP Life).

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje