Reklama

Reklama

W drugim sezonie "Wiedźmina" wystąpi gwiazdor "Gry o tron"

W "Grze o tron" Kristofer Hivju wcielał się w jedną z ulubionych przez widzów postaci - prostodusznego i odważnego Tormunda. W drugim sezonie "Wiedźmina" aktor ma zagrać Nivellena.

W "Grze o tron" Kristofer Hivju wcielał się w jedną z ulubionych przez widzów postaci - prostodusznego i odważnego Tormunda. W drugim sezonie "Wiedźmina" aktor ma zagrać Nivellena.
Kristofer Hivju na wręczeniu nagród Screen Actors Guild w Los Angeles (2020) / Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic /Getty Images

Informację o udziale Kristofera Hivju w drugim sezonie "Wiedźmina" podał serwis RedanianIntelligence.com, opierając się na informacjach zdobytych od producentów.

Kristofer Hivju ma pojawić się w roli Nivellena.

W opowiadaniu Andrzeja Sapkowskiego "Ziarno prawdy" Nivellen to mężczyzna, pochodzący z rodu rycerzy rozbójników. Po śmierci ojca bohater został "przywódcą" bandy. Nie wyglądał zbyt ponętnie - był gruby i pryszczaty, ale przy tym sympatyczny i wesoły. W czasie gwałtów, których dopuszczał się on sam i jego banda w świątyni, został przeklęty i zamieniony w potwora.

Reklama

Według informacji medialnych, Hivju został obsadzony w roli Nigela. Nietrudno się jednak domyślić, że "Nigel" to zakodowane imię Nivellena. Potwierdza to opis postaci.

"Nigel" opisywany jest jako obdarzony humorem i zabawny mężczyzna. Pochodzi z arystokratycznej rodziny i został przeklęty z powodu popełnionych w przeszłości zbrodni. Jego rola opisywana jest jako wymagająca sprawności fizycznej oraz przeznaczona dla aktora zdolnego podołać szerokiemu spektrum emocji.

Postać grana przez Hivju pojawi się prawdopodobnie jedynie w pilotowym odcinku drugiego sezonu. Potwierdzałoby to wcześniejsze informacje, że na początku drugiej serii zobaczymy m.in. adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego "Ziarno prawdy".

Inne informacje związane z drugim sezonem "Wiedźmina" dotyczą postaci Vesemira. Daniel Richtman na swoim koncie na Twitterze poinformował, że rola ta została zaproponowana Michaelowi Keatonowi i Madsowi Mikkelsenowi. Obaj jednak odrzucili propozycję. W tej sytuacji najpoważniejszym kandydatem do tej roli jest Mark Hamill. Nie jest jednak pewne, czy ją przyjmie.

Zdjęcia do drugiego sezonu "Wiedźmina" rozpoczęły się 17 lutego i potrwają do 14 sierpnia. Produkcję na Netfliksie zobaczymy nie wcześniej niż w 2021 roku.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL