Reklama

Reklama

Urodziny Roberta Mazurka​. O czym Robert Górski rozmawiał z Markiem Suskim?

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek obchodził niedawno 50. urodziny. Na imprezę z tej okazji zaprosił m.in. polityków PiS, PO i Lewicy. Wśród gości był również popularny artysta kabaretowy Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórca "Uch Prezesa".

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek obchodził niedawno 50. urodziny. Na imprezę z tej okazji zaprosił m.in. polityków PiS, PO i Lewicy. Wśród gości był również popularny artysta kabaretowy Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju i twórca "Uch Prezesa".
Robert Górski w "Uchu Prezesa" /materiały prasowe

Zdjęcia z imprezy ujawnił "Fakt". Na urodzinach Roberta Mazurka bawili się m.in. Łukasz Szumowski, Janusz Cieszyński, Piotr Gliński, Michał Dworczyk, Jadwiga Emilewicz, Marek Suski, Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Paweł Zalewski i Paweł Poncyliusz. Wśród gości byli także: Paweł Kukiz, Marek Dyduch, Marek Jakubiak, były prezydent Warszawy Paweł Piskorski i Robert Górski.

Robert Górski na urodzinach Roberta Mazurka

Na jednym ze zdjęć można było zobaczyć, jak kabareciarz i satyryk Robert Górski rozmawia ze znanym politykiem PiS Markiem Suskim. Wydaje się, że są dobrymi znajomymi.

Górski na swoim Instagramie postanowił odnieść się do tego zdjęcia i komentarzy, które zaczęły pojawiać się w sieci. Pisano, że satyryk publicznie naśmiewa się z polityków PiS, a prywatnie się z nimi spotyka.

Reklama

"Różne są pomysły na antyfaszyzm. Jeden zmienia co dwa dni nakładkę na zdjęciu profilowym, inny pokazuje dupę politykowi, inny przebiera się za Lorda Vadera i robi antypisowski happening, jeszcze inna w kółko powtarza "ch*je", a jednocześnie  ukradkiem współpracuje z TVP i mówi mi: tylko nie mów mojemu mężowi, bo my jesteśmy antypis. Jeszcze inny zrywa znajomość z każdym, który nie jest wystarczająco antypisowski. Mój antyfaszyzm polega na tym, że robię od 20 lat satyrę skierowaną przeciwko władzy. Teraz tą władzą jest PiS" - zaczął swój dość długi post Robert Górski.

Dalej kabareciarz wyjaśnia swoją znajomość z Markiem Suskim: "Spotkałem na urodzinach kolegi, po raz pierwszy w życiu i pewnie ostatni, Marka Suskiego. Poinformowałem go (zamiast go zabić ���� - jak woleliby komentujący tu antyfaszyści), że robię program "Młodzi i Moralni" (Polsat, każda niedziela o 20:00), w którym między innymi z niego kpię, choćby dlatego że #polexit to najgorsze co może się nam przytrafić".

Czytaj więcej:

Górski naprawdę musiał być mocno zirytowany publikacjami i insynuacjami "Faktu" i na koniec napisał:

"Wczoraj po publikacji zdjęcia w Fakcie dowiedziałem się, że PiS-ów jest więcej. Jeden prawicowy i drugi lewicowy. Tak samo nie znoszę obu. Jestem więc większym antypisowcem niż ci, którzy od wczoraj do mnie wypisują. Nigdy nie głosowałem na PiS, ale na was - emisariusze tolerancji, demokracji, humanizmu - a tak naprawdę prolewicowi pisowcy, jeśli będziecie startować w wyborach, też nie będę".

To właśnie satyra polityczna przyniosła Górskiemu największą popularność. W latach 2017-2019 tworzył internetowy serial "Ucho Prezesa", w którym grał główną rolę prezesa partii rządzącej.

Znani politycy na urodzinach Roberta Mazurka, dziennikarza RMF FM

"Zaproś genialnych malarzy, znanych muzyków, tuziny aktorów, dziennikarzy czy prywatnych przyjaciół nie licząc, a zazdrosny (bo niezaproszony) »Fakt« ci później samych polityków pokaże. No, ludzie, jak tak można?! Żądam drugiej edycji!" - skomentował publikację "Faktu" na swym na Twitterze Robert Mazurek. Po kilku godzinach usunął jednak wpis.

Co na ten temat ma do powiedzenia stacja RMF FM, w której pracuje Mazurek?

"Dla radia RMF FM najważniejsza jest jakość codziennej rozmowy o 8.02. Nie będziemy oceniać tego, kogo Robert Mazurek zaprasza na swoje urodziny. Jest to jego prywatna sprawa" - powiedział Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes Grupy RMF.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL