Reklama

Una Stubbs nie żyje. Gwiazda serialu "Sherlock" miała 84 lata

Una Stubbs nie żyje. Aktorka znana m.in. z seriali "Sherlock" czy "Till Death Us Do Part" miała 84 lata. Informacje o śmierci przekazała rodzina.

Una Stubbs nie żyje. Aktorka znana m.in. z seriali "Sherlock" czy "Till Death Us Do Part" miała 84 lata. Informacje o śmierci przekazała rodzina.
Una Stubbs w serialu "Sherlock" /BBC / Planet /Agencja FORUM

Una Stubbs swoją karierę rozpoczynała jako modelka i tancerka kabaretowa. Rozpoznawalność zyskała w latach 60., a przyniosły ją jej rola w filmie "Summer Holiday" czy "Wonderful Life". W 1965 r. zaczęła występować w serialu "Till Death Us Do Part", gdzie grała Ritę Rawlins. Uwielbiana przez tysiące widzów aktorka pojawiła się w dziesiątkach innych produkcji telewizyjnych czy teatralnych.

Una Stubbs: Pani Hudson z serialu "Sherlock"

W ostatnich latach widzowie pokochali jej rolę w serialu "Sherlock", gdzie wcieliła się w postać niezniszczalnej pani Hudson, która wynajmowała Holmesowi mieszkanie przy Baker Street 221B.

Reklama

Informację o śmierci aktorki przekazali mediom jej najbliżsi. Una Stubbs zmarła po długiej chorobie w Edynburgu. Miała 84 lata.

"Mama odeszła w spokoju otoczona rodziną w Edynburgu. Prosimy o prywatność i zrozumienie w tym trudnym i smutnym dla nas czasie" - poinformowano w "The Guardian".

Una Stubbs: Gwiazdy żegnają zmarłą aktorkę

Smutną wiadomość potwierdziła również Rebecca Blond, agentka Uny Stubbs. "Straciłam nie tylko wspaniałą aktorkę, ale też niesamowicie zabawną, elegancką, stylową, pełną wdzięku, łaskawą, miłą przyjaciółkę. (...) Była także bardzo szanowaną artystką. Będziemy za nią bardzo tęsknić i zawsze będziemy o niej pamiętać" - napisała Blond.

Uwielbianą aktorkę pożegnał również w sieci jej kolega z planu serialowego Mark Gatiss, który wcielał się w postać brata Sherlocka - Mycrofta.  Aktor zamieścił na Twitterze poruszający wpis.

"To była jedna z największych radości mojego życia, że tak blisko współpracowałem z Uną Stubbs. Była cudowną kobietą i wspaniałą, pogodną, pełną wdzięku aktorką. Figlarność miała we krwi! Mieliśmy szczęście, że była naszą niezniszczalną panią Hudson. Do widzenia, Kochana" - napisał Gatiss.

Przeczytaj artykuł na stronie RMF!

Katarzyna Solecka

RMF FM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama