Reklama

TVP zarabia krocie na mundialu

Po siedemnastu dniach (11-27 czerwca) transmisji z piłkarskich Mistrzostw Świata 2010, Telewizja Polska zanotowała wpływy na poziomie ponad 79 mln zł. Hitem minionego tygodnia został mecz Grecja - Argentyna.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement - do tej pory na telewizyjnych transmisjach Telewizja Polska zarobiła już 79,303 mln złotych.

Oznacza to, że tylko w ciągu ostatniego tygodnia na konto TVP wpłynęło 27 mln złotych. Przypomnijmy bowiem, że w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że po dziesięciu dniach publiczny nadawca zarobił 52 mln zł.

Według nieoficjalnych informacji za prawa do pokazywania mundialu w RPA Telewizja Polska zapłaciła 8 - 10 mln euro, więc jak widać zrobiła na tym świetny interes,

Miniony tydzień był interesujący dla widzów, bo podczas ostatniej kolejki grupowej o tej samej porze Telewizja Polska nadawała dwa różne mecze. Jeden nadawany był jednocześnie na TVP1 lub TVP2 i TVP HD, drugi na TVP Sport. Które mecze w ostatnim tygodniu cieszyły się największą popularnością?

Reklama

Na głównych antenach Telewizji Polskiej (TVP1/TVP2) najwięcej osób obejrzało spotkanie Grecja - Argentyna (22 czerwca) - 4,317 mln widzów. Ponad 4 mln widownię zanotowały jeszcze dwa mecze: Ghana - Niemcy (23 czerwca) oraz Niemcy - Anglia (27 czerwca).

Największym hitem mistrzostw, wciąż pozostaje jednak mecz Brazylia - Korea Północna z 15 czerwca - 4,579 widzów w TVP1.

Z kolei na antenie TVP Sport w minionym tygodniu największym powodzeniem cieszył się mecz Kamerun - Holandia (24 czerwca), który zanotował oglądalność na poziomie ponad 303 tys. widzów.

Jest to jak do tej pory najwyższa oglądalność Mundialu w TVP Sport. Poprzedni rekord należał do meczu Włochy Paragwaj (14 czerwca) - 271,1 tys. widzów.

Media2.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mundial 2014 | Argentyna | sport | TVP1 | mecze | mecz | telewizja | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy