Reklama

Reklama

TVP nie przyłączyła się do akcji "70 sekund ciszy"

TVP nie przyłączyła się do akcji "70 sekund ciszy" mającej na celu upamiętnienie 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W akcję "70 sekund ciszy" zaangażowały się główne stacje telewizyjne, radiowe oraz portale internetowe. 1 sierpnia o godz. 17 media biorące udział w akcji wyemitują specjalnie przygotowany wizualno-dźwiękowy materiał "70 sekund dla Powstańców", na który składają się elementy ciszy przeplatanej archiwalnymi odgłosami walk.

TVP nie przyłączyła się do inicjatywy "70 sekund ciszy".

"Sama idea wspólnego uczczenia rocznicy jest dobra. Należało jednak wystąpić z tą inicjatywą dużo wcześniej. Gdybyśmy wiedzieli o tym w maju, moglibyśmy coś przygotować, ale taka nagła zmiana ramówki nie jest prostą sprawą" - rzecznik TVP, Jacek Rakowiecki, powiedział w rozmowie z Press.pl.

Reklama

"O godzinie 17 Jedynka emituje 'Teleexpress' zaczynający się transmisją minuty ciszy w Warszawie. Mamy z tego zrezygnować? Poza tym 70 sekund to w telewizji wieczność. My będziemy nadawać 70 sekund ciszy, a pięć milionów widzów odpłynie do konkurencji" - argumentuje Rakowiecki.

Rzecznik TVP dodaje jednak, że Telewizja Polska w ciągu trzech dni, od 31 lipca do 2 sierpnia, na dziewięciu kanałach nada ok. 50 godzin programów poświęconych rocznicy Powstania Warszawskiego.

Słowa Rakowieckiego skrytykował w serwisie Wyszlo.com Krzysztof Stanowski.

"Poczułem, że TVP to zatęchła, paskudna telewizja, która szcza na Powstanie Warszawskie, byle tylko słupki się zgadzały. Poczułem, że ktoś tu gardzi historią i Polską, a skupia się na tym, by do widzów dotarła informacja o nowej ofercie 'Jump'. Jeśli Rakowieckiemu przeszło przez myśl, że ludzie uciekną od TVP z powodu 70 sekund ciszy, jego durne prawo. Ale to, że wypowiedział tę myśl na głos - to zawodowa kompromitacja" - Stanowski w tekście zatytułowanym "Jaka telewizja, taki rzecznik. Dziś gardzę TVP..." nie zostawił suchej nitki na Rakowieckim.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy