Reklama

Reklama

"Trzecia połowa": Podwójne urodziny na planie sitcomu

Pierwszy dzień wiosny na planie nowej produkcji TVP "Trzecia połowa" w reż. Kristoffera Rusa, rozpoczęły wystrzały korków od szampana i gromkie sto lat. Świeczek na torcie co prawda nie było, ale wyborne słodkości dla ekipy przywiózł ze swojej restauracji Piotr Adamczyk, który tego dnia kończy 46 lat. 21 marca 37. urodziny świętuje także Weronika Książkiewicz, która w serialu razem z Piotrem prowadzi pub.

Piotr Adamczyk i Weronika Książkiewicz na planie "Trzeciej połowy"

Annę i Borysa widzowie doskonale pamiętają z produkcji "Piąty stadion". Serial pokazuje męski świat, którzy na dzień są rodzinni, zakochani w swoich żonach i dzieciach, ciężko pracują, często boją się swoich szefów i partnerek, ale raz w tygodniu stają się rasowymi kibicami piłki nożnej. Stosując przeróżne fortele wyrywają się z domu, żeby w pubie obejrzeć Ligę Mistrzów. Zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji są dla bohaterów pretekstem do rozmów o szansach biało-czerwonych na sukces. Wszyscy wierzą w polską drużynę. Analizują naszą grupę, sami siebie przekonują, że jesteśmy najlepsi. Oczywiście w męskim świecie nie brakuje kobiet, które na piłkę patrzą z dystansem.

Reklama

- Ania i Borys przez 15 lat byli małżeństwem. Teraz są po rozstaniu, ale jeszcze nie mają rozwodu. Ania ułożyła sobie życie, mieszka z Damianem, kapitanem drużyny Polonia Wólka Kościelna. Z Borysem, który związał się z ekscentryczną właścicielką galerii, Zuzą, spotykają się w piłkarskim pubie, który prowadzą - relacjonuje Weronika Książkiewicz.

- Borys jest mężczyzną po przejściach, którego z byłą - Anną wiąże wspólny biznes. W jego życiu pojawiają się teraz inne kobiety, z czego osobiście bardzo się cieszę, bo mam więcej pięknych partnerek na planie. Jest to kontynuacja serialu "Piąty stadion", trochę w innym formacie, ale gramy tym samym, sprawdzonym składem aktorskim, czyli dokładnie tak, jak w Reprezentacji Polski. Przyznam się, że w kibicowanie "naszym" wciągnąłem się dzięki tej roli. W ogóle mam takie poczucie, że aktorstwo uczy mnie wielu nowych dziedzin życia i otwiera mnie na zupełnie nowe tematy. Ta produkcja jest dla mnie wyzwaniem przez to, że będziemy mieć wejścia na żywo w przerwie meczów, a jak wiadomo sztuka komentatorska, jest zarezerwowana dla wybitnych. Mam nadzieję, że widzom spodoba się ta nasza improwizacja i pozwolą nam na więcej takich szalonych wybryków - zdradza Piotr Adamczyk.

- Jestem wynajęty do tej produkcji jako barman, ale tak naprawdę piłka noża i ten kontekst stanowi pewną otoczkę umowną do opowiadania o relacjach międzyludzkich. Życiowe sprawy przyporządkowujemy do meczu piłkarskiego używając sportowej nomenklatury, ale tak naprawdę chodzi o emocje, ludzkie emocje. Mój barman Aleks jest tyleż barmanem, co pewnym filozofem, oczywiście na jego poziomie. Pomimo, że jest to serial o piłce nożnej, ja traktuję go jako historię o ludziach - wyjaśnia Tomasz Karolak.

Serial składa się z trzynastu 25-minutowych odcinków oraz czterdziestu ośmiu 5-minutowych wejść na żywo podczas wydarzeń piłkarskich. W rolach głównych: Piotr Adamczyk (Borys), Weronika Książkiewicz (Anna), Hanna Konarowska (Zuza), Tomasz Karolak (Aleks) i Witold Dębicki (Cezar).

Sitcom  "Trzecia połowa" na antenie TVP2 zagości od 22 marca, o godz. 20:45.

AKPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje