Reklama

Reklama

"The Crown": Zmyślono scenę, która oburzyła rodzinę królewską

Niedawna premiera czwartego sezonu serialu "The Crown" wywołała wiele gorących dyskusji. Poruszono w nim bowiem sporo kontrowersyjnych wątków - m.in. dotyczących romansu księcia Karola z Camillą Parker Bowles i zaburzeń odżywiania księżnej Diany.

Emma Corrin jako księżna Diana i Josh O'Connor jako książę Karol w czwartym sezonie "The Crown"

Wściekłość rodziny królewskiej wywołała ponoć zwłaszcza jedna scena, w której wuj księcia Karola oskarża go o doprowadzenie familii do ruiny. Twórca produkcji ujawnił teraz, że takiego zdarzenia nie było, a scena z wujem "narodziła się w jego głowie".

Choć nowy sezon serialu "The Crown" trafił do katalogu Netflixa 15 listopada, to zdążył już wywołać sporo kontrowersji. Brytyjskie media prześcigają się w publikowaniu wypowiedzi "osób z bliskiego otoczenia Królowej Elżbiety", które donoszą, iż wydarzenia oglądane przez widzów na ekranie zostały zmyślone.

Reklama

Szczególnie negatywny odbiór wśród członków rodziny królewskiej miała ponoć scena dotycząca zarzutów, jakie pod adresem księcia Karola formułował jego wuj i mentor, lord Louis Mountbatten. W liście, który Karol otrzymał już po jego śmierci, lord oskarżył go o "rozczarowanie całej rodziny i doprowadzenie jej do ruiny".

Informatorzy przekonują tymczasem, że książę Karol w rzeczywistości ubóstwiał swojego wuja, a ów list nigdy nie powstał. Cytowany przez "Daily Mail" przyjaciel arystokratów stwierdził, iż cała produkcja stanowi "trolling z hollywoodzkim budżetem", bo ukazuje fikcję jako prawdziwe zdarzenia.

"To nic innego, jak pokazanie ludzkich dramatów w celach komercyjnych, bez zastanowienia się nad czyimiś uczuciami" - grzmiał. Z kolei książę William miał ponoć stwierdzić, że jego rodzice zostali wykorzystani, ich wizerunek w serialu jest zafałszowany, a ich skomplikowana relacja - mocno uproszczona.

W odpowiedzi na mnożące się w mediach plotki, twórca bijącego rekordy popularności serialu postanowił odnieść się do owej kontrowersyjnej sceny.

"To narodziło się w mojej głowie" - przyznał Peter Morgan goszcząc w podcaście "The Crown". Zaznaczył jednak, że jego zdaniem serialowa fikcja nie odbiega mocno od prawdy.

"Wiemy tylko tyle, że Mountbatten w istocie przemówił Karolowi do rozsądku. Powiedział, że pora się ustatkować i spłodzić następcę tronu. Wyobraziłem sobie, że przeczytanie takiego listu wywarłoby na Karolu jeszcze większe wrażenie, zwłaszcza gdyby otrzymał go po śmierci wuja. W oparciu o to, czego się dowiedziałem, sądzę, że w fikcyjnym liście napisanym przez Mountbattena znalazły się jego prawdziwe poglądy na ten temat" - wyjaśnił Morgan. 


PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: The Crown

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje