Reklama

Telekamery 2013: Kto zdobędzie statuetkę?

Tegoroczna gala Telekamer "Tele Tygodnia" zbliża się wielkimi krokami. 11 marca gwiazdy otrzymają statuetki po raz szesnasty. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Anna Dereszowska, Jarosław Kret i Alicja Węgorzewska.

Telekamery "Tele Tygodnia" to jeden z najstarszych plebiscytów, w którym widzowie głosują na swoje ulubione gwiazdy oraz programy telewizyjne.

Reklama

Od początku stycznia do końca lutego trwa głosowanie w 16. edycji Telekamer. Gwiazdy i programy nominowane są w 17 kategoriach. Widzowie głosować mogą wysyłając esemesy.

Największe emocje wzbudzają zazwyczaj takie kategorie, jak: aktorka, aktor, juror, osobowość telewizyjna czy prezenter pogody. "Celem plebiscytu jest wyłonienie w drodze głosowania najpopularniejszych gwiazd telewizyjnych oraz programów emitowanych w polskojęzycznych stacjach telewizyjnych w roku 2012" - brzmi jeden z punktów regulaminu Telekamer 2013.

Nominowane w tym roku aktorki to: Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Dygant i Magdalena Stużyńska.

"O tym, że jestem nominowana do Telekamer dowiedziałam się przypadkiem. Oczywiście, jest to niezwykle miłe. Jednocześnie wydaje mi się, że jest to dowód na to, że to, co robię zawodowo jest zauważane i publiczność zna mnie nie tylko z okładek, ale przede wszystkim z ról, w jakie się wcielam. To jest dla mnie bardzo istotne" - powiedziała PAP Life Anna Dereszowska.

W kategorii aktor nominowani są: Jakub Wesołowski, Krystian Wieczorek, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński oraz Marek Bukowski.

Na statuetkę w kategorii serial codzienny szansę mają: "Wszystko przed nami", "Klan", "Ja to mam szczęście!", "Pierwsza miłość" oraz "Na Wspólnej".

Najlepszym serialem tygodniowym mogą zostać w tym roku: "Komisarz Alex", "rodzinka.pl", "Czas honoru", "Lekarze" i "Przyjaciółki".

W kategorii osobowość telewizyjna nominowani są: Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk, Tadeusz Sznuk, Magda Gessler, Krzysztof Ibisz oraz Agnieszka Szulim.

Ze statuetką prezentera informacji mają szansę wyjść: Krzysztof Ziemiec, Beata Tadla, Hanna Lis, Anita Werner i Jarosław Gugała.

Najlepszym prezenterem pogody mogą okazać się w tym roku: Marzena Słupkowska, Jarosław Kret, Marzena Sienkiewicz, Agnieszka Cegielska oraz Marek Horczyczak.

"Bardzo ucieszyła mnie ponowna nominacja do Telekamery, ponieważ są to nagrody przyznawane przez widzów. Dzięki temu odkrywam sens swojej pracy. Gdy zaproponowano mi posadę prezentera pogody, powiedziałem, że będę to robił tak długo, jak długo będą chcieli tego widzowie. Okazuje się, że cały czas są zadowoleni z mojej pracy, akceptują mnie i za to ich kocham" - powiedział PAP Life Jarosław Kret, laureat zeszłorocznej Telekamery.

Kategoria komentator sportowy należy w tym roku do Przemysława Babiarza, Mateusza Borka, Bożydara Iwanowa, Sergiusza Ryczela oraz Tomasza Zimocha.

W kategorii program rozrywkowy/teleturniej nominowane są: "Wideoteka dorosłego człowieka", "Postaw na milion", "Kocham Cię, Polsko!", "Kabaretowy Klub Dwójki!" oraz "Perfekcyjna Pani Domu".

Telekamerę 2013 w kategorii juror odebrać mogą: Alicja Węgorzewska, Kora, Krystyna Mazurówna, Robert Kozyra oraz Michel Moran.

"Przy rozmnożeniu różnych talent-show, gdzie jest bardzo duża grupa jurorów, którzy co chwila się zmieniają, można powiedzieć, że wyrosła nowa kasta. Do tego stopnia, że powstała kategoria 'juror'. Taka nominacja, zwłaszcza dla śpiewaczki operowej, jest naprawdę ogromnym wyróżnieniem. Na więcej nie liczę, zwłaszcza że po raz kolejny ścigam się z panem Kozyrą, który wygrał w zeszłym roku. W tym roku także zapewne otrzyma statuetkę, jako bardzo silna osobowość i bardzo profesjonalny juror" - powiedziała PAP Life Alicja Węgorzewska.

16. gala Telekamer "Tele Tygodnia" odbędzie się 11 marca w Warszawie. Impreza połączona będzie z 20-leciem tygodnika.

Zasady i nagrody

W tegorocznej edycji Telekamer głosujemy do 28 lutego 2013 roku, wysyłając SMS-y pod numer 7265, wpisując w treści kod zamieszczony przy nominacji, np. TK.A1. Jeden SMS może zawierać głos oddany tylko na jedną nominację w jednej kategorii.

UWAGA: z jednego numeru telefonu można wysłać TYLKO 17 SMS-ów (po jednym w każdej kategorii). Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł (z VAT).

Zachęcamy do głosowania we wszystkich kategoriach.
Sprawdź listę nominowanych na stronie www.telekamery.pl!

Na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody:
1/ 2 samochody osobowe Citroën C-ELYZEE 4D
2/ wycieczka do Wenezueli (objazdowa + wypoczynek) - bon do wykorzystania do 31.03.2014 roku dla 2 osób
3/ wycieczka do Maroka (bon do wykorzystania do 31 grudnia 2013 dla 2 osób)
3/ zestaw kina domowego Harman Kardon BDS877BQ
4/ 5 aparatów cyfrowych FUJIFILM HS25EXR
ponadto atrakcyjne nagrody gotówkowe.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Regulamin głosowania na stronie www.telekamery.pl oraz w siedzibie Organizatora.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marca | alicja | telekamera | kto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje