Reklama

"Tele Tydzień": Kożuchowska rekordzistką

Najpopularniejszy tygodnik - "Tele Tydzień" - świętuje 20. urodziny. Z tej okazji do kiosków trafił jubileuszowy numer gazety. Na jego okładce znaleźli się laureaci pierwszych Telekamer - Krystyna Janda i Marek Kondrat, jednak najwięcej razy na tytułowej stronie "Tele Tygodnia" pojawiała się Małgorzata Kożuchowska.

Na okładce pierwszego numeru "Tele Tygodnia" pojawiła się twarz Cindy Crawford, jednak rekordzistką jeśli idzie o występy na tytułowej stronie tygodnika jest Małgorzata Kożuchowska, która przez 20 lat istnienia tytułu na rynku zanotowała aż 16 "jedynek" (po raz pierwszy gościła na okładce 7. numeru "Tele Tygodnia").

Reklama

Tuż za nią na liście wszech czasów "Tele Tygodnia" plasują się: Joanna Brodzik (14 okładek), Grażyna Torbicka (13 razy na tytułowej stronie) oraz Krzysztof Ibisz (12 okładek). Dalsze miejsca zajmują: Katarzyna Glinka (11 razy), Katarzyna Cichopek i Agnieszka Dygant (po 10 razy na okładce) oraz serialowy duet "Na dobre i na złe": Małgorzata Foremniak (9 okładek) i Artur Żmijewski (8 razy na tytułowej stronie).

W trakcie 20 lat w tygodniku pojawiały się wywiady z najpopularniejszymi polskimi gwiazdami telewizji. Z okazji jubileuszu artyści przypomnieli sobie "pierwszy raz" z 'Tele Tygodniem".

- Nie pamiętam kiedy po raz pierwszy trafiłem na "Tele Tydzień"; mam wrażenie, że byliście od zawsze - opowiada Maciej Orłoś. - Nie zapomnę natomiast pierwszych Telekamer w warszawskim hotelu Marriott, gdzie zostałem nominowany, ale żadnej statuetki nie dostałem. Lubię w Waszej gazecie to, że poświęcony jest telewizji, w końcu to temat, który mnie interesuje. Podoba mi się, że nie zajmujecie się plotkami, podajecie sprawdzone informacje i publikujecie ciekawe wywiady z ludźmi telewizji. Życzę redakcji, żeby mogła spokojnie pracować i rozwijać się. A Czytelnikom, by jak najczęściej mogli czytać omówienia ciekawych programów - powiedział prowadzący "Teleexpressu".

Aktor Marcin Kwaśny przyznał z kolei, że na "Tele Tydzień" trafił dzięki.. mamie.

- Miałem wtedy trzynaście lat i w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że kiedyś trafię na jego łamy. Co mi się w nim podoba? Na pewno wywiady z kolegami i koleżankami po fachu. Są rzetelne, nie nachalne i pokazują dobre strony naszej pracy. Ponadto ciekawe są opisy programów, które znacznie ułatwiają ich wybór - pochwalił pismo Kwaśny.

Krzysztof Ziemiec zapamiętał z kolei, że kiedy pierwszy raz wziął do ręki "Tele Tydzień", stwierdził że to gazeta nie dla niego.

- Pracowałem wtedy w radiu i nie miałem czasu na oglądanie telewizji. Pamiętam, że moją uwagę przyciągnęły kolorowe strony i ogromna ilość zdjęć. Wówczas nie było tylu kolorowych gazet i tygodników. Co lubię w Waszym tygodniku? - przyznał dziennikarz dodając, że najbardziej ceni "Tele Tydzień" za "didaskalia". - Czyli wszystko to, co dotyczy kulis powstawania serialu czy programu telewizyjnego - uściślił Ziemiec.

Katarzyna Zielińska uważa, że dzięki "Tele Tygodniowi" Polacy powinni... polubić poniedziałki.

- Redakcji życzę tylko jednego - byście się nie zmieniali! Bo Czytelnicy kochają Was za to kim jesteście i jaką robicie gazetę. A Czytelnikom - by zaczęli mówić "Lubię poniedziałki" - bo przecież tego dnia ukazuje się "Tele Tydzień"! I jak tu nie lubić poniedziałków? - pyta retorycznie aktorka, która w ubiegłym roku miała okazję poznać pracę redakcji "Tele Tygodnia" od podszewki, bowiem przez jeden dzień była redaktor naczelną!

- Poznałam redakcję i pracujący w niej fantastyczny zespół, byłam na planowaniu, układałam makietę z dyrektorem artystyczny, z fotoedycją wybierałam zdjęcia. Teraz zupełnie inaczej patrzę na pracę dziennikarzy - przyznała Zielińska.

W urodzinowym wydaniu pisma (w sklepach od 21 stycznia) znajdziemy m.in. materiał o tym, jak gwiazdy i redakcja świętują jubileusz "Tele Tygodnia" oraz wyjątkową prezentacja wybranych 20-tu okładek pisma. Ponadto pierwsze spotkanie z tygodnikiem wspominają m.in. Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska i Krzysztof Ziemiec.

Specjalnie z tej okazji redakcja przypomina też najważniejsze wydarzenia z przeszłości pisma, historię prestiżowych Telekamer przyznawanych przez czytelników oraz najwspanialsze chwile z przyjaciółmi "Tele Tygodnia".

W tym wydaniu, nie zabraknie również wielkiej urodzinowej zabawy, w której do wygrania jest Fiat 500L oraz mnóstwo innych atrakcyjnych nagród.

W na łamach urodzinowego Tele Tygodnia można również przeczytać wywiady z Maciejem Kurzajewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Katarzyną Cichopek oraz historię kariery Krzysztofa Ibisza od TVP do Polsatu.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska | Tele Tydzień | Kożuchowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje