Reklama

Talent w genach

Po rodzicach dziedziczymy nie tylko dobra materialne, ale także zdolności. Nic więc dziwnego, że dzieci artystów często pracują w show-biznesie.

Najczęściej rodzice aktorzy czy gwiazdy estrady wcale nie zachęcają swych latorośli, by szły w ich ślady. Wręcz przeciwnie, czasem starają się zniechęcić dzieci, wskazując negatywne strony uprawiania artystycznego zawodu.

Reklama

- Zagrałam epizod w fabularyzowanym dokumencie i nagle poczułam, że wiem, co chcę robić - wyznaje tymczasem Marianna Janczarska, córka Ewy Błaszczyk. - W zeszłym roku oblałam egzaminy do Akademii Teatralnej. Teraz mi się udało. Chodziłam na kursy do aktoRstudio Romy Gąsiorowskiej. One pomogły mi się otworzyć - mówi świeżo upieczona studentka.

Grzegorz Daukszewicz, syn znanego muzyka i satyryka, przyznał, że ojciec do niczego go nie namawiał.

- Było go w domu mniej niż więcej. Zawsze zapracowany, nie miał czasu na nic - stwierdził w jednym z wywiadów. Jednak wyrastał w artystycznej atmosferze.

Jego dziadkowie to aktorska para Justyna i Jan Kreczmarowie. Siostrzeńcem Jana był Zbigniew Zapasiewicz. Grzegorz należał do ulubionych studentów wujka. Potem, podczas pogrzebu aktora, to właśnie on niósł urnę z jego prochami.

- Mój ojciec był zwolennikiem swobodnego wychowania. Zawsze powtarzał: "Rób, jak chcesz. Ja ci dobrze radzę" - śmieje się Joanna, córka satyryka Tadeusza Drozdy. Aktorstwem interesowała się od liceum, studiowała w USA, ale ostatecznie ukończyła krakowską PWST.

Natomiast Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej ze związku z biznesmenem Andrzejem Jungowskim, od dziecka związana jest z filmem. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w wieku 6 lat. Było to w dramacie "Bez końca", w którym główną rolę zagrała jej mama. Później jeszcze kilka razy próbowała swych sił jako aktorka, ale ostatecznie wolała stanąć po drugiej stronie kamery. Jej krótkometrażowy obraz "Popatrz na mnie" zyskał spore uznanie. Obecnie reżyseruje film "Piąte: nie odchodź".

EM

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Kurier TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje