Reklama

Reklama

Świąteczny filmowy zawrót głowy

Boże Narodzenie to nie tylko spotkania, ale także czas na upragnioną chwilę wytchnienia. Stacje telewizyjne zapraszają na trzy magiczne wieczory z bohaterami najlepszych filmów.

Tomasz Karolak jako Mikołaj w filmie "Listy do M."

Niedziela - Wigilia, 24 grudnia

"P.S. Kocham Cię" (TVP2)

Znajomi zazdroszczą Gerry’emu (Gerard Butler) i Holly (Hilary Swank), że są taką dobrze dobraną para! Tymczasem szczęście małżonków przerywa choroba i śmierć mężczyzny. Nietrudno się domyślić, że strata tego jedynego wpędza wdowę w głęboką rozpacz. Trwałaby pewnie jeszcze długo, gdyby w dniu 30. urodzin Holly nie dostała przesyłki z wiadomością od... Gerry’ego!

"Alicja w Krainie Czarów" (TVN)

Alicja (Mia Wasikowska) jest już dorosła. Ma 19 lat i wkrótce poślubi syna angielskiego arystokraty. Niestety, nie jest pewna, czy tego chce. Opuszcza więc własne przyjęcie zaręczynowe, by podczas samotnego spaceru zebrać myśli. Dziwnym trafem właśnie wtedy ląduje w baśniowej krainie, którą dobrze zna z dzieciństwa. Na swojej drodze spotka niezwykłych przyjaciół - m.in. Białego Królika i Szalonego Kapelusznika.

Reklama

"Święta last minute" (Polsat)

Przyjaciele zawsze podziwiali świąteczne ozdoby, które pojawiały się w ogrodzie Luthera (Tim Allen) i Nory (Jamie Lee Curtis) Kranków. Dlaczego więc tym razem ich zabrakło? Małżonkowie postanowili porządnie odpocząć, bo ich ukochana córka odwołała przyjazd na Wigilię. Są jednak jeszcze sąsiedzi, którzy nie pozwolą Krankom zapomnieć o tradycji.

"Opowieść wigilijna"
(TV Puls)

Nikt z Was nie chciałby spotkać kogoś takiego, jak Ebenezer Scrooge (Jim Carrey). To wyjątkowo skąpy, oschły i nieprzyjemny starszy pan. Całe dnie potrafi spędzać w pracy, za nic ma dobro bliźnich. Tegoroczna Wigilia będzie jednak dla Ebenezera inna niż wszystkie. Nawiedzi go zjawa wspólnika. Po niej zaś pojawią się jeszcze dwie inne. Te wydarzenia całkowicie zmienią jego życie.

Poniedziałek - Boże Narodzenie, 25 grudnia

"Kevin sam w domu" (Polsat)

Bez tego filmu Polacy nie wyobrażają sobie świąt. W wyniku zamieszania 8-letni Kevin zostaje... sam w domu. Musi przechytrzyć dwóch rabusiów, którzy czyhają, by okraść dom McCallisterów. W drugiej części, filmie "Kevin sam w Nowym Jorku"(emisja w Polsacie w Wigilię, 24 grudnia) rodzina Kevina postanawia spędzić święta na Florydzie. Chłopiec gubi się na lotnisku i przez pomyłkę wsiada do samolotu lecącego do Nowego Jorku.

"Niebo istnieje naprawdę" (TVP1) 

Głęboko wierzący pastor Todd (Greg Kinnear) i jego żona Sonja Burpo (Kelly Reilly) mają dwoje ślicznych dzieci. Ich wiara zostanie jednak wystawiona na próbę, gdy czteroletni synek Colton podczas operacji znajdzie się w stanie śmierci klinicznej. Co ciekawe, po wybudzeniu zacznie wspominać, że był w niebie - nie szczędząc rodzicom szczegółów ze spotkań z Jezusem i zmarłymi krewnymi. Czy wstrząśnięci Burpowie mu uwierzą?

"Listy do M." (TVN)

Pierwsza część wyjątkowego filmowego cyklu. Przebrany za Mikołaja Melchior (Tomasz Karolak) romansuje z Kariną (Agnieszka Dygant), której mężem jest sfrustrowany negocjator policyjny Szczepan (Piotr Adamczyk). Nieśmiała Doris (Roma Gąsiorowska) marzy o tym jedynym. Tymczasem jej szef Wladi (Paweł Małaszyński) szuka dziewczyny, która chciałaby udawać jego narzeczoną. Wszyscy z nich mają marzenia i liczą na to, że już wkrótce się spełnią...

Wtorek - Drugi dzień świąt, 26 grudnia

"Zatańcz ze mną" (TVP1)

Taniec jako sposób na wyrwanie się z depresji? Czemu nie! Ceniony prawnik John Clark (Richard Gere) ma wszystko: mnóstwo pieniędzy, świetną pracę, kochającą żonę (Susan Sarandon) i wspaniałe dzieci. Sam więc na dobrą sprawę nie rozumie, dlaczego czuje się tak fatalnie. Nic go już nie cieszy ani nie interesuje. Zmieni się to dopiero, gdy wracając do domu zobaczy w oknie szkoły tańca młodą nauczycielkę (Jennifer Lopez). Wkrótce posłucha głosu serca i zapisze się do niej na kurs tańca, który odmieni jego życie.

"Szklana pułapka 4.0" (Polsat)

Były agent NSA, obecnie terrorysta, doskonale wie, kiedy zaatakować. Gdy w Stanach Zjednoczonych trwają uroczyste obchody Dnia Niepodległości, hakerzy na jego zlecenie przejmują kontrolę nad komputerową centralą USA. Większość policjantów przebywa akurat na urlopie. Władze zlecają więc odnalezienie cyberprzestępcy najlepszym detektywom. Do akcji wkracza również niezastąpiony John McClane (Bruce Willis).

"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (TVP2)

Od niepamiętnych czasów wielcy tego świata lubią udowadniać sobie nawzajem, kto jest potężniejszy. W 52 roku n.e. Kleopatra (Monica Bellucci) założy się o to ze swym kochankiem Juliuszem Cezarem (Alain Chabat). Będą się kłócić, kto ma więcej zalet: Rzymianie czy Egipcjanie? Królowa rzuci mimochodem: - Mogę w trzy miesiące zbudować na pustyni pałac! Jeżeli mi się uda, drogi Cezarze, Rzymianie będą musieli publicznie uznać wyższość Egipcjan - powie. Zaraz potem zleci wykonanie zadania architektowi Numernabisowi (Jamel Debbouze).

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje