Reklama

Starostecka i Korcz: Razem pół wieku

Elżbieta Starostecka, czyli niezapomniana Anna z "Czarnych chmur", która po kilkuletniej przerwie wróciła do aktorstwa i gra Krystynę Keller w "Lekarzach", od prawie pół wieku jest do szaleństwa zakochana w swoim mężu, kompozytorze Włodzimierzu Korczu. Ich wspólna historia liczy już 50 lat!

Elżbieta Starostecka i Włodzimierz Korcz poznali się, gdy oboje studiowali w Łodzi - ona na wydziale aktorskim Filmówki, on w konserwatorium. Po raz pierwszy spotkali się dzięki wspólnym kolegom, którzy zaangażowali ich do swoich projektów kabaretowych.

Reklama

- Chodziliśmy na próby, a potem on - jako miły kolega dżentelmen - odprowadzał mnie do domu - opowiada Elżbieta Starostecka.

Długie spacery, interesujące rozmowy i podobne zainteresowania sprawiły, że ich przyjaźń po pewnym czasie przerodziła się w uczucie. Podobno jednak dopiero po kilku miesiącach znajomości Elżbieta Starostecka zdecydowała się zaprosić swojego chłopaka do domu na kawę. Włodzimierz Korcz wspomina, że stawił się u ukochanej punktualnie, ale zastał... zamknięte drzwi. Okazało się, że 20-letnia wtedy Ela szoruje schody, bo chciała na nim zrobić jak najlepsze wrażenie. Gdy wreszcie skończyła sprzątać mieszkanie i wpuściła Włodzimierza do środka, spędzili razem na rozmowie o wspólnej przyszłości niemal całą noc!

Elżbieta Starostecka i Włodzimierz Korcz stanęli na ślubnym kobiercu w 1966 roku. Oprócz przysięgi małżeńskiej złożyli sobie wtedy obietnicę, że nie będzie u nich cichych dni, że nigdy nie zasną... pokłóceni.

- Mąż jest silną osobowością, ja też mam swój charakterek, czasem trudno nam zrezygnować ze swoich racji. Mamy artystyczne zawody i przeżywamy związane z tym frustracje, ale nauczyliśmy się sobie z tym radzić i nawzajem się wspierać - wyznała w wywiadzie dla "Twojego Stylu" Elżbieta Starostecka pytana o receptę na udany związek.

W tym roku państwo Korczowie obchodzili 47. rocznicę ślubu, ale - jeśli liczyć okres ich narzeczeństwa - są razem od 50 lat! Mają dwoje dorosłych już dzieci: 42-letniego dziś syna Kamila, który razem ze swoją żoną i dwójką dzieci mieszka tuż obok rodziców, i 30-letnią córkę Annę, która dopiero niedawno opuściła rodzinne gniazdo.

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Włodzimierz Korcz | elżbieta | Elżbieta Starostecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje