Reklama

Socha: Jestem sentymentalna

Sukcesy, olbrzymia popularność oraz sympatia widzów dowodzą, że dobrze wybrała swój zawód. Gra w serialach, filmach, teatrze. Jak sama twierdzi, rolą przełomową dla jej kariery była Viola z "BrzydUli".

Ostatnie lata przyniosły pani ogromną popularność. Co było momentem przełomowym dla pani kariery?

Reklama

Małgorzata Socha: - Nie ma co ukrywać, to na pewno była rola Violi. Zawsze bliska mi była komedia i właśnie w 'BrzydUli' mogłam pokazać umiejętności, dystans do siebie, poczucie humoru, a przy tym kobiecość. Bywa, że jakaś rola komuś po prostu 'podejdzie'. W moim przypadku była to właśnie postać Violki. Jednak najbardziej cieszą mnie role, które dostałam po 'BrzydUli'. Każda z nich była inna, ciekawa, wymagająca. Za swój sukces uważam, że nie dałam się zaszufladkować.

"Tele Tydzień" celebruje swoje 20. urodziny, a czy dla pani jakaś data w kalendarzu jest szczególna?

- Oczywiście dla mnie także ważne są urodziny, rocznice. Bardzo ważną datą dla mnie są urodziny mojego taty. Przypadają one 28 sierpnia, czyli jakby na pożegnanie wakacji. Jestem bardzo rodzinna i beznadziejnie sentymentalna, więc to jest dla mnie bardzo ważne wydarzenie.

Przez 20 lat istnienia "Tele Tygodnia" aż 6 razy gościła pani na okładkach. Lubi pani sesje fotograficzne?

- Podchodzę do tego jak do pracy. Nie jest to może zajęcie ciężkie, ale bardzo czasochłonne, czasami nużące, a nawet irytujące. To próba dla mojego temperamentu, ponieważ każda sesja wymaga ode mnie dużo cierpliwości. Realizuję się na planie zdjęciowym, na deskach teatru, a sesje to dodatek do mojego zawodu.

Czy pani dziecięce marzenia dotyczyły aktorstwa?

- 10 lat temu skończyłam szkołę teatralną - właśnie to sobie uświadomiłam! 'Tele Tydzień' istniał już 10 lat na rynku, gdy ja dopiero kończyłam edukację. Zawsze garnęłam się na scenę, chciałam występować przed publicznością. Ale wtedy nie wierzyłam w siebie. Zresztą moi rodzice też kompletnie nie wierzyli, że zostanę aktorką. Uważali, że dziewczyna ze 'zwykłego' domu, nie zdoła się przebić. Nie wierzyli w moje umiejętności.

Postanowiła pani udowodnić, że jednak...

- To było bardziej z przekory wobec rodziców niż z wielkiego marzenia. Jestem przekorna. Aby mnie do czegoś zachęcić, wystarczy powiedzieć: 'Nie rób tego!'.

Mamy początek 2013 roku. Nie obawia się pani tej trzynastki w dacie?

- Nie. Słyszałam, że to może być bardzo szczęśliwy rok. To Rok Węża, a więc moment zmiany skóry, nowe możliwości. Wszystkim życzę, by ta trzynastka była dobra, szczęśliwa, magiczna.

Rozmawiała Edyta Madej.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Socha | sochy | socha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje