Reklama

Smaczne święta Magdy Gessler

Gdzie tkwi sekret smacznych świąt? Nie tylko w umiejętnościach kulinarnych i sprawdzonych przepisach. Aby zbliżyć się do smaków, które pamiętamy z dzieciństwa niezbędne są dobre produkty - przekonuje Magda Gessler.

"Przed Wigilią zaczynamy otwierać w pamięci skrytki, które skrywają wspomnienia smaków naszego domu, tego, co przygotowywały nasz babcie, prababcie - tego wszystkiego, co dziś jest praktycznie nieosiągalne. Frustracja polega na tym, moja przynajmniej, że gonię za tym smakiem i nieważne, co bym ugotowała, to nigdy nie jest tak dobre jak to, co robiły moja mama, babcia czy prababcia. I jestem wściekła, że mi się nie udaje doścignąć tego ideału" - wyznaje Magda Gessler.

Reklama

Gdzie tkwi szkopuł? Zdaniem restauratorki, to nie kwestia przepisów czy kuchennej magii albo sztuczek. Podstawą dobrej kuchni są dobre produkty.

"Sądzę, że sekret kryje się w produkcie, którego nie mogę znaleźć w takim wydaniu, w jakim miały go one. Cały świat zaczyna się modyfikować i ta modyfikacja kosztuje nas dużo smaku" - dodaje restauratorka.

Na szczęście Magda Gessler odkryła, w jaki sposób Boże Narodzenie może być smaczne, dlatego radzi, aby przedświąteczne zakupy robić u lokalnych producentów.

"Od dwóch lat moje wigilie są smaczne. Choć to głupio zabrzmi, ale to dzięki 'Kuchennym rewolucjom', dzięki poznawaniu Polski i jej możliwości, zaczęłam być dumna, że jestem Polką, że nasze produkty, nasze pierogi, kapusty, grzyby są niedoścignione" - przyznaje Gessler.

Restauratorka zdradza też, jaki jest sekret udanego barszczu i gdzie zaopatruje się w karpia.

"Nasz burak jest sukcesem wigilijnego barszczu. To nie prawda, że nie ma znaczenia to, co wrzucimy do garnka" - podkreśla.

"Podobnie jest z karpiem. Można cieszyć się smakiem wspanialej ryby z Opola Lubelskiego, który jest gwarancją tego, że święta będą smaczne, a nie błotniste. Trzeba szukać produktów, które są ekologiczne i produkowane z taką samą pasją, z jaką będziemy przyrządzać świąteczne dania" - podsumowuje Gessler.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smacznego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje