Reklama

Skandalistka mimo woli

Monika Jarosińska opowiada o bolesnych relacjach z ojcem alkoholikiem, a także o tym, jak poradziła sobie po konflikcie z Dodą.

"Imperium TV": Jedna z telewizyjnych stacji przedstawiła szokujący materiał o twoim ojcu, bezdomnym alkoholiku. Proszę o kilka zdań komentarza.

Reklama

Monika Jarosińska: - Urodziłam się w Będzinie. Ojciec pracował w kopalni Grodziec. To był zawsze bardzo inteligentny i błyskotliwy człowiek, zaszczepił mi miłość do muzyki, sztuki i literatury. Jednak coraz bardziej pożerały go nałóg i choroba alkoholowa.

- Razem z narzeczonym staraliśmy się wyciągnąć go z patologicznych warunków, jakie sobie stworzył, ale mimo wielu obietnic, zdecydował, że woli otaczać się ludźmi, którzy doprowadzili go do ruiny. Nieraz jeździłam do ojca. Niemalże siłą umieszczałam go w szpitalu, ale z niego uciekał. Co więcej mogę powiedzieć... Może tylko to, że zaczynam dostawać mejle od nieznanych mi osób, które borykają się z podobnym problemem.

Po dłuższej przerwie pojawiłaś się na planie, w serialu "Plebania". A gdzie byłaś, kiedy cię nie było?

- Miałam moment refleksji, czy aby na pewno chcę wykonywać ten zawód. I myślę, że ta chwilowa separacja z aktorstwem dobrze mi zrobiła. To nie był stracony czas. Zajmowałam się głównie muzyką, grałam koncerty. Kilka piosenek nagrałam w Londynie. Za granicą więcej się mówi o moim śpiewaniu niż w Polsce!

A czy otrząsnęłaś się już po głośnym incydencie z Dodą?

- Nie! Jestem zniesmaczona ciągłymi komentarzami tej paranoicznej sytuacji. Dziś chyba już nikt nie ma wątpliwości, że mówiłam prawdę, zwłaszcza w świetle ostatnich wywiadów udzielonych przez Dodę, w których bez ogródek przyznaje się do licznych rękoczynów i innych ekscesów.

Dobrze, że w tych trudnych chwilach masz oparcie w swoim narzeczonym, Robercie Korzeniewskim. Szykuje się ślub?

- Oj szykuje, szykuje, i to od dłuższego czasu. Obydwoje jesteśmy zaganiani, ale może w końcu uda nam się ustalić jego termin.

A jak spędzicie święta?

- Wyruszamy z Robertem i jego mamą w góry, niedaleko Monachium. Będziemy w SPA nabierać formy na nowy rok.

Z Moniką Jarosińską rozmawiała J. Majewska-Machaj.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Imperium TV

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: skandalistka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje