Reklama

Serial o 9-latce, która została dziennikarką śledczą

Dziś ma 14 lat i jest uznaną dziennikarką. Ale kariera Hilde Lysiak zaczęła się sześć lat temu, gdy opisała morderstwo, do którego doszło niedaleko jej domu. Sama zdobyła informacje i wyprzedziła o kilka godzin wszystkie media. Za to dokonanie została najmłodszym członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Dziennikarzy. Teraz serwis Apple TV+ robi o niej serial.

Tak prezentuje się obsada serialu "Home Before Dark"

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, gdy Hilde Lysiak założyła z pomocą ojca gazetę "Orange Street News". Ekskluzywnym tematem pierwszego numeru były narodziny jej młodszej siostry. Pierwotnie pisana kredkami gazeta doczekała się własnej strony na Facebooku, strony internetowej, kanału na YouTube i systemu subskrypcji. W pracy nad gazetą pomagała Hilde jej starsza siostra Izzy.

Reklama

Dwa lata później, na początku kwietnia 2016 roku, 9-letnia wtedy Hilde odwiedziła komisariat policji, bo przygotowywała materiał o wandalizmie. Tam podsłuchała rozmowę na temat morderstwa, do którego doszło niedaleko jej domu. Ofiarą była kobieta, a podejrzanym o brutalny mord - jej mąż. Hilde pobiegła na miejsce zbrodni, a potem opowiedziała o tym ojcu, który przygotował artykuł na jej stronę internetową. Później dziewczynka wróciła na miejsce zbrodni i nagrała krótkie wideo. W jej artykule znalazły się wypowiedzi sąsiadów i policji.

Teraz o życiu nastoletniej dziennikarki powstanie serial. Skupi się on na relacji pomiędzy Hilde a jej ojcem Mattem. Choć jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, znajdzie się w nim miejsce na dodanie kilku fikcyjnych elementów. Twórcy zapowiadają przede wszystkim, że poważnie potraktują historię dziewczynki, nie zważając na jej młody wiek. W rolę Hilde wcieli się znana z filmu "Projekt Floryda" Brooklynn Prince. Jej ojca zagra Jim Sturgess.

"Chciałam potraktować Hilde i Brooklynn tak poważnie, jak traktuje się Benedicta Cumberbatcha w 'Sherlocku' oraz innych głównych bohaterów seriali" - mówi showrunnerka serialu Dana Fox. "Prawdziwą częścią tej historii jest to, że Hilde wyprzedziła lokalnych dziennikarzy i choć miała do tego prawo, to wszyscy się od niej odsuwali" - mówi Fox, nawiązując do negatywnych reakcji na historię dziewczynki, której zarzucano, że zamiast badać miejsca zbrodni powinna bawić się lalkami.

"Prawdziwe jest również to, że jej ojciec zaczął wątpić w dziennikarstwo, dlatego rzucił pracę w "New York Daily News" i wrócił do rodzinnego miasteczka. Tam Hilde powiedziała mu: 'Może ty już nie jesteś dziennikarzem, ale ja wciąż nim jestem!'. Jej miłość do tego zawodu sprawiła, że ojciec znów zapragnął być reporterem".

W pozostałych rolach w serialu "Home Before Dark" zobaczymy Abby Miller, Louisa Herthuma, Michaela Westona, Kiefera O'Reilly'ego, Kylie Rogers, Azizę Scott, Adriana Hougha, Joelle Carter, Jibraila Nantambu oraz Derica McCabe'a.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje