Reklama

Reklama

Serial na podstawie powieści Stephena Kinga "Śpiące królewny"

Nie słabnie zainteresowanie przenoszeniem na ekran kolejnych książek Stephena Kinga. Następną, która doczeka się ekranizacji, jest powieść "Śpiące królewny", którą mistrz horroru napisał razem ze swoim synem Owenem.

Nie słabnie zainteresowanie przenoszeniem na ekran kolejnych książek Stephena Kinga. Następną, która doczeka się ekranizacji, jest powieść "Śpiące królewny", którą mistrz horroru napisał razem ze swoim synem Owenem.
Stephen King to mistrz horroru /Jim Spellman/WireImage /Getty Images

Realizacją serialu zajmie się stacja AMC, a Stephen King będzie jednym z producentów wykonawczych

"Ciągle poszukujemy oryginalnych wizji i głosów, które pomogą w dalszej ewolucji naszej stacji. Realizujemy projekty autorów, którzy charakteryzują się zaskakującymi punktami widzenia. W naszym dążeniu do wyróżnienia się będziemy traktować priorytetowo kreatywne podejmowanie ryzyka, które nie opiera się na szokowaniu, a na sztuce genialnego opowiadania historii" - powiedziała szefowa AMC Sarah Barnett, gdy prezentowała strategię rozwoju swojej stacji.

Reklama

Jednym z kolejnych projektów AMC będzie serial na podstawie powieści "Śpiące królewny".

Fabuła książki według jej oficjalnego opisu wygląda następująco:

"W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne. Śpiąc, przenoszą się bowiem do innego świata - świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo bądź klątwę niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić?

Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje. Niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy".

To jeden z wielu projektów telewizyjnych i kinowych opartych na twórczości Stephena Kinga, które w ostatnich miesiącach trafiły na ekrany. Wspomnieć tu można m.in. filmy "Smętarz dla zwierzaków", "To: Rozdział 2", "W wysokiej trawie", "Doktor Sen" czy seriale "Castle Rock", "Mr. Mercedes" oraz "Outsider".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Stephen King

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL