Reklama

Rzecznik ruga TVP za Rutowicz

Wulgarne docinki w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" zaowocowały w końcu interwencją Rzecznika Praw Obywatelskich. Czy prezes TVP będzie musiał wytłumaczyć się m.in. z zachowania Joli Rutowicz?

Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski, zwrócił się do prezesa TVP o wyjaśnienia w sprawie programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Janusz Kochanowski podkreśla, że niepokoją go "przejawy wulgaryzacji języka polskiego", a według docierających do niego informacji "niestosownego" języka mają właśnie używać bohaterowie tego programu - informuje serwis "Wirtualne media".

Reklama

Rzecznik, w swoim piśmie, przypomniał, że na TVP spoczywa w dużej mierze odpowiedzialność, za ochronę języka polskiego. Zaznaczył również, że program "Gwiazdy tańczą na lodzie", który skierowany jest także "do dzieci i młodzieży, a jego celem jest popularyzacja jazdy na lodzie wśród młodych ludzi", nie może reprezentować takiego poziomu dyskusji między uczestnikami.

Odpowiedzi prezesa TVP, Andrzeja Urbańskiego, możemy spodziewać się nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu, gdyż pismo jest właśnie w trakcie rozpatrywania.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie rozpoczęło się już w pierwszym odcinku nowej edycji, gdy uczestnicy zaczęli się obrzucać niewybrednymi docinkami i rynsztokowymi uszczypliwościami.

ZOBACZ: "Cyrk na lodzie",
"Przepraszają za swoje zachowanie",
"Papierem toaletowym w Dodę!".

Wirtualnemedia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje