Reklama

Reklama

Ryszard Kotys na wakacjach

Aktor i reżyser Ryszard Kotys, znany przede wszystkich z serialu "Świat według Kiepskich", wybiera się na blisko dwutygodniowy urlop do Chorwacji. "Jedziemy samochodem z żoną, synem i synową" - oznajmił PAP Life dzień przed wyjazdem.

Celem podróży serialowego Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego, jest Lovran, malownicze miasteczko na półwyspie Istria, zamieszkałe przez niewiele ponad 3 tys. osób.

To nie pierwszy pobyt Kotysa w Chorwacji. "Byliśmy w Dubrowniku, ale moim zdaniem miasto jest przereklamowane; jest dużo ciekawszych miejsc na świecie" - powiedział PAP Life aktor.

Dlaczego zatem aktor wraca do Chorwacji? "Bo jest tam piękna przyroda i życzliwi ludzie" - wyjaśnia. I dodaje, że nie bez znaczenia jest również chorwacka kuchnia.

"Po raz pierwszy jadłem w Chorwacji pieczonego prosiaka, który jest prawdziwym przysmakiem" - wspomina.

Reklama

Lovran we wczesnym średniowieczu było ważnym ośrodkiem urbanistycznym i centrum budowy morskich statków nad północnym Adriatykiem. Nazwa miasta pochodzi od laurów, które rosną w jego okolicach.

Atrakcje turystyczne to romański kościół parafialny świętego Jerzego, mały, gotycki kościół Świętej Trójcy, położony nad portem oraz średniowieczna starówka, gdzie zachowały się historyczne freski, fasady i mury.

W Lovranie zmarł 5 września 1915 polski malarz, architekt, pisarz i teoretyk sztuki, promotor Zakopanego i stylu zakopiańskiego Stanisław Witkiewicz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ryszard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje