Reklama

"Rodzina Kennedych" już w Polsce

Kontrowersyjna opowieść o lojalności wobec rodziny i poddaniu się woli dominującego ojca. Jak bracia Kennedy dochodzili do władzy, ulegali namiętnościom i co poświęcili dla wyższej idei?

Jeszcze przed pierwszym klapsem na planie "Rodziny Kennedych" serial wywołał medialną burzę. Na początku 2010 r., zanim powstał ostateczny scenariusz, grupa historyków uznała, że będzie to fałszywe przedstawienie rzeczywistości.

Reklama

Krążyły pogłoski, że w sprawę zdławienia projektu stacji History Channel zamieszani byli żyjący członkowie rodziny Kennedych. Nie przeszkodziło to jednak w powstaniu 8-odcinkowej kroniki z doborową obsadą.

Podczas pracy nad serialem w ekipie panowała wyjątkowa atmosfera. "Mieliśmy przeświadczenie, że tworzymy coś wyjątkowego, ponieważ ci ludzie byli niezwykli. Pracowałam najlepiej, jak umiałam, by sportretować Jackie Kennedy. Była niezwykle silną kobietą i wspaniałą matką. Pokochałam ją całym sercem - powiedziała Katie Holmes w wywiadzie dla "Elle".

Więcej szczegółów dotyczących powstawania "Rodziny Kennedych" zdradził odtwórca głównej roli, Greg Kinnear. "Dostąpiłem niewiarygodnego zaszczytu. Kiedy się urodziłem, Jack był prezydentem. Został zamordowany w tym samym wieku, w którym ja przyjąłem tę rolę. W pewien dziwny, niewytłumaczalny sposób poczułem łączącą nas więź. I to nie tylko dlatego, że podziwiałem go za to, czego dokonał, co po sobie zostawił, ale również dlatego, że był tak fascynującym człowiekiem.Łączyły go niesamowite relacje z bratem, ojcem i żoną" - podkreślał aktor.

Przyznał, że w przygotowaniu do roli, odtworzeniu charakterystycznej mowy ciała i wypowiadaniu się bardzo mu pomogły liczne, zachowane do dziś archiwa z przemówieniami i wywiadami, których udzielił JFK. Po zakończeniu zdjęć Kinnear stwierdził, że aktorzy często pozwalają sobie na odrobinę swobody przy interpretowaniu postaci, ale w tym wypadku starał się być bardzo ostrożny.

"Nie jestem historykiem, ale czułem się zobowiązany, by jak najwierniej i najuczciwiej oddać to, co się wtedy wydarzyło. Opieraliśmy się w dużej mierze na książce Roberta Dalleka 'An Unfinished Life: John F. Kennedy, 1917 - 1963', która jest najlepszą biografią rodziny, jaka została do tej pory napisana. Zresztą to on weryfikował scenariusz, co było dla mnie wystarczającym argumentem za podjęciem się tego trudnego zadania" - wyjawił aktor w jednym z wywiadów.

Mimo starań producentów, History Channel odmówił emisji serialu. Podobnie postąpiły Showtime, FX i Starz. Dopiero niewielki kanał cyfrowy ReelzChannel zdecydował się podjąć ryzyko i odniósł sukces. Teraz my mamy szansę ocenić kontrowersyjną "Rodzinę Kennedych".

Serial można oglądać w niedziele na antenie stacji TLC (premierowy odcinek wyemitowany został 25 grudnia).

Zobacz zapowiedź serialu "Rodzina Kennedych":


nex

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Greg Kinnear | Katie Holmes | Kennedy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje