Reklama

Reklama

Przemek Saleta w zupełnie nowej roli

W programie "Przemek Saleta: Najcięższe zadania" będzie można śledzić zmagania słynnego sportowca z zupełnie nowymi dla niego profesjami. Pierwszy odcinek już w środę, 8 października, na kanale National Geographic Channel.

W nowym programie słynny mistrz boksu i kick-boxingu zmierzy się z najtrudniejszymi zadaniami różnych profesji.

Saleta odwiedzi takie miejsca, jak kopalnia, stocznia, odlewnia, czy zakłady chemiczne. Będzie tam podejmował się najcięższych zajęć, typowych dla każdej z profesji. Czy zawsze z sukcesem? O tym będzie się można przekonać na antenie stacji National Geographic Channel.

Podróż Przemka Salety rozpocznie się w Bieszczadach, gdzie pozna tajniki pracy drwala oraz smolarza.

Swoją pracę w Nadleśnictwie Cisna zacznie od rozpoznania i oznaczenia drzew, które mają zostać wycięte. Następnie własnoręcznie załaduje ścięte drewno na przyczepę i przetransportuje je do tartaku. Tam nauczy się szlifować drewno i ciąć je na odpowiednio długie kawałki.

Reklama

Zawód smolarza to już bieszczadzka legenda. Kiedyś tym słowem określało się człowieka zajmującego się wyrobem smoły lub nią handlującego. Dziś to synonim węglarza lub wypalacza, czyli osoby trudniącej się wypalaniem węgla drzewnego. Przemek Saleta, który miał okazję spróbować swoich sił w zawodzie wypalacza drewna, opowie, jak dzisiaj wygląda taka praca.

Odcinek pierwszy programu "Przemek Saleta: Najcięższe zadania" w środę, 8 października, na kanale National Geographic Channel.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje