Reklama

Reklama

Profesjonaliści zamiast prezenterów?

Znany prezenter programu "Top Gear" i publicysta motoryzacyjny Jeremy Clarkson podobno sam ma problemy za kierownicą. Podczas kręcenia dynamicznych ujęć na potrzeby wspomnianego programu jego miejsce w samochodzie zajmuje profesjonalny kierowca.

Brytyjski tabloid "Daily Mail" powołując się na dwa anonimowe źródła informuje, że jeden z odcinków programu, w którym Clarkson osiąga 333 km/h w Lamborghini Murcielago jest oszustwem.

Według informatora związanego z "Top Gear" od przeszło pięciu lat, w tej niebezpiecznej scenie brał udział zawodowy kierowca Formuły 3 - Aaron Scott.

"Ten proceder ciągnie się od lat. Prezenterzy 'Top Gear' są tylko prezenterami, a nie profesjonalnymi kierowcami. Dlaczego więc mieliby podejmować się zadań, które ekspertom zajmą zdecydowanie mniej czasu i zostaną przez nich wykonane lepiej?" - komentuje jedno ze źródeł.

Reklama

Brytyjska gazeta sugeruje, że stacja BBC2 zatrudnia profesjonalistów, ponieważ Clarkson oraz jego koledzy z programu po prostu nie potrafią wykonywać skomplikowanych "ewolucji" za kółkiem.

Tara Davies, rzeczniczka prasowa BBC, odpiera zarzuty, przyznając, że profesjonaliści wykonują pewne ewolucje na torze, ale tylko wtedy, gdy ekipa "Top Gear" zakończy kręcenie swoich ujęć i gdy potrzebny jest dodatkowy materiał z toru.

"Jeśli na filmie widać, że samochód prowadzi Jeremy, Richard lub James, tak jest w rzeczywistości" - przekonuje rzeczniczka.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prezenter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje