Reklama

Prezenterzy? Kobiety górą!

Beata Tadla czy Hanna Lis? Marzena Słupkowska czy Agnieszka Cegielska? Kto w tym roku otrzyma Telekamery w kategoriach: prezenter informacji i pogody?

Spośród dziesięciu nominowanych w obu kategoriach aż sześciu to przedstawicielki płci pięknej. O ile w wypadku specjalistów od pogody nie jest to sytuacja nowa, o tyle w gronie wyróżnionych prezenterów informacji nie zdarzała się dotąd aż tak liczna reprezentacja kobiet. Czy zatem w tegorocznej edycji Telekamer "Tele Tygodnia" Anita Werner pokona Krzysztofa Ziemca, a Marzena Sienkiewicz okaże się lepsza od Jarosława Kreta?

Prezenterzy informacji

Reklama

Krzysztof Ziemiec - dziennikarz niezwykle wiarygodny i obiektywny. Dwukrotny zdobywca Telekamery w kategoriach: informacje - osobowość w 2011 oraz prezenter informacji w 2012 roku, w której broni tytułu.

Urodził się 26 czerwca 1967 r. w Warszawie. Studiował na Wydziale Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej oraz zdobywał wykształcenie w pracowni radiowej polsko - amerykańskiego studium radiowego. Pracował m.in. w Programie III Polskiego Radia jako prowadzący audycję "Zapraszamy do Trójki", był prezenterem w TVN24, prowadził "Wiadomości" oraz programy publicystyczne, m.in. "Kwadrans po ósmej" w TVP1. Znany jest również jako prezenter głównego wydania "Panoramy", mogliśmy również oglądać go w TV Puls w programie "Puls Raport".

W 2008 r. uległ ciężkiemu poparzeniu w wyniku pożaru, który wybuchł w jego mieszkaniu. Dzięki swojej niezłomnej wierze oraz hartowi ducha w 2009 r. wrócił do pracy w telewizji. Od tamtej pory pojawił się m.in. w programach "Z refleksem", "Polskie sprawy", "Niepokonani", "Celownik" oraz w publicystycznym talk-show "Mam inne zdanie", który prowadził wraz z Jackiem Zającem. Obecnie znany jest jako publicysta czasopisma "W sieci" i jeden z prowadzących głównego wydania "Wiadomości.


Beata Tadla - jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek radiowych i telewizyjnych, określana ciepło jako "najbardziej roześmiane oczy w telewizji".

Urodzona 14 czerwca 1975 r. w Legnicy Tadla ukończyła Kulturoznawstwo i Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją karierę rozpoczęła w radiu, pracowała m.in. w Radiach: Legnica, Eska, Super FM i Plus. Współpracowała z TV Puls i TVN Style oraz prowadziła serwisy informacyjne w TVN24. Najbardziej znana jest jednak z tego, że od 2007 do 2012 roku, wraz z Piotrem Marciniakiem, prezentowała weekendowe wydanie "Faktów" w TVN-ie.

Po odejściu z tej ostatniej stacji zaczęła pracę dla TVP1, gdzie została gospodynią porannego programu "Kawa czy herbata?" oraz prowadzi główne wydanie "Wiadomości". Tadla jest również autorką książek: "Pokolenie '89, czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce" (2009), "Kto pyta, nie błądzi - rozmowy wielkich i niewielkich" (2010) oraz "Niedziela bez Teleranka" (2011).


Hanna Lis - bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i publicystka. Kobieta silna, powściągliwa i z klasą, prywatnie żona Tomasza Lisa.

Przyszła na świat 13 maja 1970 r. jako Hanna Kedaj - córka dziennikarzy Aleksandry i Waldemara Kedajów. Swoje dzieciństwo spędziła we Włoszech, natomiast liceum i studia ukończyła w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 r. na antenie TVP1 jako prowadząca "Teleexpresu" oraz "Klubu dobrej książki" i "Twojego dekalogu". W 2003 r. pracowała dla TV4 w programie "Dziennik", a od 2004 do 2007 r. prowadziła "Wydarzenia" w Polsacie. Po kontrowersyjnym odejściu z tej stacji związała się z TVP1, gdzie pracowała w "Wiadomościach". Obecnie jest prowadzącą "Panoramy" w TVP2 oraz, na przemian z Ewą Wanat, prowadzi program "Kobiecy punkt widzenia".


Anita Werner - karierę rozpoczynała jako aktorka i modelka. Dziś jest jedną z najbardziej znanych i lubianych dziennikarek telewizyjnych.

Urodziła się 28 marca 1978 r. w Łodzi, gdzie ukończyła kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo. W 1996 r. dostała główną rolę w dramacie Władysława Pasikowskiego "Słodko gorzki". Kilka lat później zyskała popularność dzięki roli w serialu "Zostać miss", gdzie wystąpiła u boku m.in. Agnieszki Włodarczyk, Aleksandry Nieśpielak i Dominiki Figurskiej. Zrezygnowała jednak z aktorstwa. Jako dziennikarka zadebiutowała na Wizji Sport, by następnie pojawić się w TVN oraz TVN24, gdzie od lat prowadzi "Fakty" i "Fakty po faktach".

Jest trzykrotną zdobywczynią nagrody Wiktor - w 2003 r. w kategorii Największe Odkrycie Telewizyjne, w 2009 r. jako najlepszy prezenter telewizyjny oraz w 2010 r., gdy triumfowała w kategorii najlepszy komentator lub publicysta. W 2010 r. otrzymała również Telekamerę w kategorii osobowość - informacje i publicystyka.


Jarosław Gugała - wielokrotnie budzący kontrowersje swoimi zdecydowanymi poglądami popularny dziennikarz, dyplomata i jednocześnie artysta.

Urodził się 13 kwietnia 1959 r. w Młynarach. Jest absolwentem iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył również ekonomiczne studia doktoranckie. Swoją karierę dziennikarską rozpoczął w 1990 r. w "Wiadomościach", początkowo jako reporter, a później jako wydawca i prezenter. Po 3 latach został dyrektorem TVP1, a później dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W późniejszych latach zajmował się prowadzeniem programów publicystycznych takich jak "W centrum uwagi". Na kilka lat zawiesił działalność dziennikarską na rzecz pracy w placówce dyplomatycznej w Urugwaju.

Po powrocie w 2003 r. rozpoczął pracę jako prezenter i wydawca programu "Informacje" w telewizji Polsat. W 2004 r. "Informacje" zmieniono na "Wydarzenia", a w 2007 r., po odejściu Tomasza Lisa, Gugała objął jego stanowisko szefa programu. Od 2011 do 2012 r. był dyrektorem pionu informacji i publicystyki. Prowadzi dwa programy na antenie Polsat News - "Gość Wydarzeń" i "Wydarzenia, opinie, komentarze". Jest też komentatorem wydarzeń politycznych w radiu PiN.

Jarosław Gugała jest również artystą - nagrał z Zespołem Reprezentacyjnym trzy płyty z zagranicznymi piosenkami literackimi oraz wydał książkę "Doskonale, a nawet gorzej. Świat we mgle absurdu" (2012).


Dowiedz się, kto ma szansę na zwycięstwo w kategorii prezenter pogody!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje