Reklama

Prezenterzy? Kobiety górą!

Beata Tadla czy Hanna Lis? Marzena Słupkowska czy Agnieszka Cegielska? Kto w tym roku otrzyma Telekamery w kategoriach: prezenter informacji i pogody?

Spośród dziesięciu nominowanych w obu kategoriach aż sześciu to przedstawicielki płci pięknej. O ile w wypadku specjalistów od pogody nie jest to sytuacja nowa, o tyle w gronie wyróżnionych prezenterów informacji nie zdarzała się dotąd aż tak liczna reprezentacja kobiet. Czy zatem w tegorocznej edycji Telekamer "Tele Tygodnia" Anita Werner pokona Krzysztofa Ziemca, a Marzena Sienkiewicz okaże się lepsza od Jarosława Kreta?

Prezenterzy informacji

Krzysztof Ziemiec - dziennikarz niezwykle wiarygodny i obiektywny. Dwukrotny zdobywca Telekamery w kategoriach: informacje - osobowość w 2011 oraz prezenter informacji w 2012 roku, w której broni tytułu.

Reklama

Urodził się 26 czerwca 1967 r. w Warszawie. Studiował na Wydziale Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej oraz zdobywał wykształcenie w pracowni radiowej polsko - amerykańskiego studium radiowego. Pracował m.in. w Programie III Polskiego Radia jako prowadzący audycję "Zapraszamy do Trójki", był prezenterem w TVN24, prowadził "Wiadomości" oraz programy publicystyczne, m.in. "Kwadrans po ósmej" w TVP1. Znany jest również jako prezenter głównego wydania "Panoramy", mogliśmy również oglądać go w TV Puls w programie "Puls Raport".

W 2008 r. uległ ciężkiemu poparzeniu w wyniku pożaru, który wybuchł w jego mieszkaniu. Dzięki swojej niezłomnej wierze oraz hartowi ducha w 2009 r. wrócił do pracy w telewizji. Od tamtej pory pojawił się m.in. w programach "Z refleksem", "Polskie sprawy", "Niepokonani", "Celownik" oraz w publicystycznym talk-show "Mam inne zdanie", który prowadził wraz z Jackiem Zającem. Obecnie znany jest jako publicysta czasopisma "W sieci" i jeden z prowadzących głównego wydania "Wiadomości.


Beata Tadla - jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek radiowych i telewizyjnych, określana ciepło jako "najbardziej roześmiane oczy w telewizji".

Urodzona 14 czerwca 1975 r. w Legnicy Tadla ukończyła Kulturoznawstwo i Zarządzanie Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją karierę rozpoczęła w radiu, pracowała m.in. w Radiach: Legnica, Eska, Super FM i Plus. Współpracowała z TV Puls i TVN Style oraz prowadziła serwisy informacyjne w TVN24. Najbardziej znana jest jednak z tego, że od 2007 do 2012 roku, wraz z Piotrem Marciniakiem, prezentowała weekendowe wydanie "Faktów" w TVN-ie.

Po odejściu z tej ostatniej stacji zaczęła pracę dla TVP1, gdzie została gospodynią porannego programu "Kawa czy herbata?" oraz prowadzi główne wydanie "Wiadomości". Tadla jest również autorką książek: "Pokolenie '89, czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce" (2009), "Kto pyta, nie błądzi - rozmowy wielkich i niewielkich" (2010) oraz "Niedziela bez Teleranka" (2011).


Hanna Lis - bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna i publicystka. Kobieta silna, powściągliwa i z klasą, prywatnie żona Tomasza Lisa.

Przyszła na świat 13 maja 1970 r. jako Hanna Kedaj - córka dziennikarzy Aleksandry i Waldemara Kedajów. Swoje dzieciństwo spędziła we Włoszech, natomiast liceum i studia ukończyła w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 r. na antenie TVP1 jako prowadząca "Teleexpresu" oraz "Klubu dobrej książki" i "Twojego dekalogu". W 2003 r. pracowała dla TV4 w programie "Dziennik", a od 2004 do 2007 r. prowadziła "Wydarzenia" w Polsacie. Po kontrowersyjnym odejściu z tej stacji związała się z TVP1, gdzie pracowała w "Wiadomościach". Obecnie jest prowadzącą "Panoramy" w TVP2 oraz, na przemian z Ewą Wanat, prowadzi program "Kobiecy punkt widzenia".


Anita Werner - karierę rozpoczynała jako aktorka i modelka. Dziś jest jedną z najbardziej znanych i lubianych dziennikarek telewizyjnych.

Urodziła się 28 marca 1978 r. w Łodzi, gdzie ukończyła kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo. W 1996 r. dostała główną rolę w dramacie Władysława Pasikowskiego "Słodko gorzki". Kilka lat później zyskała popularność dzięki roli w serialu "Zostać miss", gdzie wystąpiła u boku m.in. Agnieszki Włodarczyk, Aleksandry Nieśpielak i Dominiki Figurskiej. Zrezygnowała jednak z aktorstwa. Jako dziennikarka zadebiutowała na Wizji Sport, by następnie pojawić się w TVN oraz TVN24, gdzie od lat prowadzi "Fakty" i "Fakty po faktach".

Jest trzykrotną zdobywczynią nagrody Wiktor - w 2003 r. w kategorii Największe Odkrycie Telewizyjne, w 2009 r. jako najlepszy prezenter telewizyjny oraz w 2010 r., gdy triumfowała w kategorii najlepszy komentator lub publicysta. W 2010 r. otrzymała również Telekamerę w kategorii osobowość - informacje i publicystyka.


Jarosław Gugała - wielokrotnie budzący kontrowersje swoimi zdecydowanymi poglądami popularny dziennikarz, dyplomata i jednocześnie artysta.

Urodził się 13 kwietnia 1959 r. w Młynarach. Jest absolwentem iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył również ekonomiczne studia doktoranckie. Swoją karierę dziennikarską rozpoczął w 1990 r. w "Wiadomościach", początkowo jako reporter, a później jako wydawca i prezenter. Po 3 latach został dyrektorem TVP1, a później dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W późniejszych latach zajmował się prowadzeniem programów publicystycznych takich jak "W centrum uwagi". Na kilka lat zawiesił działalność dziennikarską na rzecz pracy w placówce dyplomatycznej w Urugwaju.

Po powrocie w 2003 r. rozpoczął pracę jako prezenter i wydawca programu "Informacje" w telewizji Polsat. W 2004 r. "Informacje" zmieniono na "Wydarzenia", a w 2007 r., po odejściu Tomasza Lisa, Gugała objął jego stanowisko szefa programu. Od 2011 do 2012 r. był dyrektorem pionu informacji i publicystyki. Prowadzi dwa programy na antenie Polsat News - "Gość Wydarzeń" i "Wydarzenia, opinie, komentarze". Jest też komentatorem wydarzeń politycznych w radiu PiN.

Jarosław Gugała jest również artystą - nagrał z Zespołem Reprezentacyjnym trzy płyty z zagranicznymi piosenkami literackimi oraz wydał książkę "Doskonale, a nawet gorzej. Świat we mgle absurdu" (2012).


Dowiedz się, kto ma szansę na zwycięstwo w kategorii prezenter pogody!

Prezenterzy pogody

Jarosław Kret - dziennikarz telewizyjny i fotoreporter. Jest pasjonatem podróżowania i w związku z tym jest autorem wielu reportaży oraz filmów dokumentalnych.

Urodził się 4 grudnia 1963 r. w Warszawie. Z wykształcenia jest egiptologiem, w latach 80. spędził rok na stypendium na Uniwersytecie Kairskim. Karierę dziennikarską rozpoczął w 1992 r., współpracując z lokalnymi gazetami i dziennikami.

Był prezenterem i reporterem "Wiadomości Warszawskich" w prywatnej stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa. Potem zaczął pracować w "Teleexpresie", początkowo jako dziennikarz i reporter, później jako prezenter.

Realizował również programy autorskie dotyczące jego największej pasji, czyli podróży - takie jak "Klub podróżników" czy "Kino Klubu Podróżników".

Jako "pogodynka" pracuje od 2002 r., początkowo w TVP3 a później w "Wiadomościach" Jedynki. Prowadzi również program podróżniczy "Planeta według Kreta" na antenie TVP Info. Jest ubiegłorocznym laureatem Telekamery w kategorii prezenter pogody.


Marzena Słupkowska - bez wątpienia jedna z najpiękniejszych prezenterek pogody, lubiana przez widzów za swoją niezwykłą naturalność oraz promienny uśmiech.

W tym roku kończy 35 lat. Ukończyła zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz biznes międzynarodowy na uniwersytecie w Chicago. Do telewizji trafiła dzięki castingowi. Była m.in. prezenterką lokalnej stacji TVP Bydgoszcz oraz dziennikarką telewizji z Chicago. Obecnie jest gwiazdą prognozy pogody w TVP1.

Słupkowska pracuje czasami jako modelka oraz udziela się charytatywnie. Kilka razy reprezentowała Polskę na Festiwalu Prezenterów Pogody w Paryżu. W zeszłym roku również była nominowana do Telekamery w kategorii prezenter pogody - zdobyła trzecie miejsce.


Marzena Sienkiewicz - zgrabna, uśmiechnięta, oryginalna - to tylko niektóre z określeń padających pod adresem uroczej, zawsze uśmiechniętej pogodynki.

Pochodzi z Sopotu, urodziła się 29 sierpnia 1979 r. Zadebiutowała w gdańskim oddziale Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła programy dla młodzieży. Jako producentka oraz prezenterka pogody pracowała od 2004 r. w stacjach TVN Meteo oraz TVN24. Rok później przeszła do TVP, gdzie pracowała najpierw dla TVP3 a następnie TVP2. O pogodzie informuje nas podczas programu "Pytanie na śniadanie" oraz "Panorama".

Pierwszą nominację do Telekamery w kategorii prezenter pogody otrzymała w 2010 r.


Agnieszka Cegielska - jest byłą modelką. Widzowie zauważyli, że przed mapą porusza się z niezwykłym wdziękiem, niczym gwiazda wybiegu.

Przyszła na świat 27 czerwca 1979 r. Już jako nastolatka brała udział w konkursach piękności, w 1995 r. została nawet Miss Nastolatek. Nie ukrywała, że nie wiąże przyszłości z zawodem modelki, aczkolwiek dzięki tej przygodzie udało jej się zwiedzić sporo świata, m.in. Grecję, Izrael, Japonię.

Jest absolwentką dziennikarstwa i ekonomii, zna biegle hiszpański i angielski, była również radną Malborka. Od listopada 2010 prowadzi swój autorski program "Męski typ" i regularnie prowadzi prognozę pogody na antenie stacji TVN Meteo. Pracuje również w Radiu Kolor, gdzie wraz z Tomaszem Siołkiem prowadzi audycję "Testosteron.fm".


Marek Horczyczak - bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci telewizji Polsat. Pasjonat chińskich sztuk walki, propagator zdrowego trybu życia oraz autor oryginalnych przysłów pogodowych, którymi zabawia widzów od lat.

Urodził się 8 lipca 1966 r. w Warszawie. Od 1994 r. związany jest z Polsatem, gdzie pracował m.in. jako prezenter magazynu muzycznego "Gramy!". Jako człowiek niezwykle ceniący naturę współtworzył i prowadził program edukacyjno-przyrodniczy dla dzieci i młodzieży "Bractwo Białego Orła" , który był emitowany w latach 1995-1996.

Pogodę zaczął się zajmować od 1994 r., natomiast szefem redakcji jest od 1998 roku. Horczyczak jest również odpowiedzialny za serwis pogodowy na antenie kanału Polsat News, który możemy oglądać codziennie, co pół godziny. Oprócz tego co piątek możemy go usłyszeć w radiu PIN w audycji "Pogoda dla bogaczy".


Zasady i nagrody

W tegorocznej edycji Telekamer głosujemy do 28 lutego 2013 roku, wysyłając SMS-y pod numer 7265, wpisując w treści kod zamieszczony przy nominacji, np. TK.A1. Jeden SMS może zawierać głos oddany tylko na jedną nominację w jednej kategorii.

UWAGA: z jednego numeru telefonu można wysłać TYLKO 17 SMS-ów (po jednym w każdej kategorii). Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł (z VAT).

Zachęcamy do głosowania we wszystkich kategoriach.
Sprawdź listę nominowanych na stronie www.telekamery.pl!

Na uczestników plebiscytu czekają atrakcyjne nagrody:
1/ 2 samochody osobowe Citroën C-ELYZEE 4D
2/ wycieczka do Wenezueli (objazdowa + wypoczynek) - bon do wykorzystania do 31.03.2014 roku dla 2 osób
3/ wycieczka do Maroka (bon do wykorzystania do 31 grudnia 2013 dla 2 osób)
3/ zestaw kina domowego Harman Kardon BDS877BQ
4/ 5 aparatów cyfrowych FUJIFILM HS25EXR
ponadto atrakcyjne nagrody gotówkowe.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Regulamin głosowania na stronie www.telekamery.pl oraz w siedzibie Organizatora.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy