Reklama

Poznajcie bohaterów "Paradoksu"

Już w czwartek, 6 września, w TVP2 zobaczymy pierwszy z trzynastu odcinków nowego serialu "Paradoks", z Bogusławem Lindą w roli podinspektora Marka Kaszowskiego. W otwierającym serię epizodzie ("Czat") wątkiem przewodnim jest sprawa tajemniczej śmierci wielokrotnego mordercy i gwałciciela, którego policji nigdy nie udało się ująć...

W pierwszym odcinku "Paradoksu" obok podinspektora Marka Kaszowskiego pojawią się niemal wszyscy bohaterowie serialu, z którymi spotykać się będziemy w 13 kolejnych czwartkowych wieczorów. Poznajcie tych, którzy rozwiązywać będą kryminalne zagadki sprzed lat.

Reklama

Reklama Podinspektor Marek Kaszowski (Bogusław Linda) to człowiek, który oddał pracy w policji całe swoje dorosłe życie, a ściganiu niebezpiecznych przestępców poświęca każdą chwilę. Jest wyznawcą zasady, że prawo stworzone zostało, by służyć człowiekowi i sprawiedliwości, nie zaś odwrotnie. Tajemnica, którą nosi w sobie, determinuje w wielu przypadkach jego światopogląd i zachowanie.

- Mój bohater ma własną moralność i kieruje się nią częściej niż prawem. Jeździ starym volvo, w wolnym czasie skleja modele galeonów z rozpiętymi żaglami - krótko charakteryzuje Kaszowskiego wcielający się w niego Bogusław Linda, dodając, że jego rola, jak i cały serial, jest po prostu dobrze napisana.

Komisarz Joanna Majewska (Anna Grycewicz) jest świetnie wykształconą prawniczką oddelegowaną do zespołu kierowanego przez Kaszowskiego nie tylko po to, by pomagać w śledztwach, ale przede wszystkim dlatego, by... kontrolować poczynania przełożonego. Z pozoru zasadnicza i bezwzględna okazuje się dobrą, łagodną i mądrą kobietą uciekającą przed mrocznymi wspomnieniami z przeszłości.

- Jest młoda i bardzo ambitna, wszyscy odnoszą się do niej z ogromnym dystansem, nie ma przyjaciół i musi sobie najczęściej radzić sama. Podoba mi się w niej to, że nie jest oczywista i jednobarwna - mówi o swojej postaci Anna Grycewicz.

Aspirant Jacek Czerwiński (Cezary Łukaszewicz) nazywany przez kolegów "Młodym" to student prawa, dla którego praca w policji jest spełnieniem chłopięcych marzeń. Kaszowski jest dla niego niekwestionowanym autorytetem zawodowym i moralnym, Majewska - kobietą, z którą łączy go uczucie. Chce być lojalny wobec obojga przełożonych, ale nie jest to łatwe.

Patolog Barbara Batke (Ewa Skibińska) to życiowa partnerka Kaszowskiego, delikatna i opiekuńcza kobieta, która na co dzień spotyka się w pracy z efektami ludzkiego okrucieństwa, co jednak nie zmienia jej pogody ducha i optymistycznego spojrzenia na świat.


Prokurator Bohdan Sobecki (Arkadiusz Jakubik) jest człowiekiem skupionym przede wszystkim na walce z wieloma własnymi natręctwami, bezgranicznie ufa Kaszowskiemu i zdaje się na niego w niemal każdej sprawie.

- Sobeckiemu jest bardzo blisko do porucznika... Colombo, bo też ma ogromne problemy ze znalezieniem się w czasoprzestrzeni, atakują go bez przerwy jakieś przedmioty codziennego użytku, ciągle wypadają mu akta, cały czas siada na nie tym krześle, na którym powinien. To kawał oryginała i dziwaka - mówi o swojej postaci Arkadiusz Jakubik.

Podinspektor Jacek Zieliński (Andrzej Zieliński), szef Majewskiej z ramienia Biura Spraw Wewnętrznych Policji, jest skorumpowanym i bardzo złym człowiekiem. Intryguje przeciwko Kaszowskiemu, bo nie chce, by jego grzechy z przeszłości kiedykolwiek ujrzały światło dzienne.

Komisarz Monika Duszaj (Gabriela Muskała) pracuje w policji od wielu lat. Kiedyś należała do zespołu Kaszowskiego, ale ich drogi rozeszły się w tajemniczych okolicznościach. Choć byłemu szefowi otwarcie okazuje niechęć, uważa go za jednego z najlepszych policjantów, jakich zna.

Waldemar Kuciak (Mariusz Ostrowski) to policjant przed laty zwolniony karnie za korupcję. Wyciągnięty przez Zielińskiego z więzienia, by szpiegować Majewską i donosić o każdym jej kroku.

Wszystkich bohaterów "Paradoksu" poznamy już dziś - w czwartek 6 września - o godzinie 21.05, kiedy to TVP 2 rozpocznie emisję pierwszego odcinka swojego nowego serialu.


Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji o telewizyjnych produkcjach, zajrzyj na wortal Świat seriali.pl

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Paradoks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje